دوشنبه, 16 بهمن 1396 ساعت 13:00

ستاری:خلاهای جدی درحوزه فعالیت‌های دانش بنیان در بخش کشاورزی وجوددارد

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

معاون علمی و فنآوری رئیس جمهوری گفت در حوزه فعالیت‌های دانش بنیان در بخش کشاورزی خلاءهایی جدی وجود دارد و ضرورت دارد که این دانش را در این حوزه فعال تر کنیم.

سورنا ستاری روز دوشنبه در حاشیه بازدید از پالایشگاه غلات دراستان البرز افزود: یکی از بخش‌هایی که در توسعه اقتصاد دانش بنیان موثر است بخش کشاورزی است که باید به صورت جدی حوزه دانشی را در آن توسعه دهیم. 
وی اضافه کرد: یکی ازکارهایی که در مجموعه پالایشگاه غلات زر به چشم می‌خورد فعالیت این پالایشگاه برای نخستین بار درکشور است. 
ستاری افزود: این پالایشگاه زمینه ساز بسیاری از تکنولوژی های پایین دست است که اشتغال زیادی را نیزایجاد می کند. 
وی یادآورشد که این پالایشگاه مانند پالایشگاه نفت عمل می کند و اقتصاد بسیاری را در حوزه صنایع غذایی وابسته ایجاد کرده که توسعه آن در توسعه فعالیت های دانش بنیان موثر است. 
بهره برداری از دو طرح بزرگ صنعتی شامل تصفیه خانه مدرن صنعتی و طرح توسعه فاز دوم تولید فرکتوز در پالایشگاه غلات گروه صنعتی و پژوهشی زر از دیگر پروژه های افتتاحی با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست و علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز در پنجمین روز از دهه فجر صورت گرفت. 
کلنگ زنی احداث نیروگاه برق با سوخت بیوگاز و بیواتانول برای نخستین بار در کشور از دیگر برنامه های سفر یک روزه ستاری، کلانتری و شمخانی به استان البرز بود. 
فاز نخست پالایشگاه غلات زر سال گذشته با حضور رییس جمهوری افتتاح شده بود. 
پروژه‌های افتتاحی در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز با سرمایه گذاری 9 هزار و 500 میلیارد تومانی بخش خصوصی و در مدت 45 ماه اجرا شده و 2 هزار و 500 فرصت شغلی مستقیم نیز ایجاد کرده است. 

منبع: ایرنا

خواندن 434 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395