دوشنبه, 16 بهمن 1396 ساعت 13:05

تکالیف وزارت صنعت در توزیع و ارائه هولوگرام مواد دخانی تعیین شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای، تکالیف وزارت صنعت، معدن و تجارت در توزیع و ارائه هولوگرام مواد دخانی را تعیین کردند.

نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز دوشنبه مجلس بند ب تبصره 7 بخش درآمدی بودجه 97 را با 168 رای موافق، 8 رای مخالف، 10 رای ممتنع از 236 نماینده حاضر تصویب کردند.
مجلسی ها در این مصوبه، گمرک جمهوری اسلامی ایران را مکلف کردند که پس از تأیید اسناد مربوطه، نسبت به استرداد حقوق ورودی مواد و قطعات وارداتی که در کالاهای صادراتی مورد استفاده قرار گرفته‌اند، موضوع مواد (66) تا (68) قانون امور گمرکی و هزینه انبارداری موضوع تبصره (2) ماده (45) قانون امور گمرکی مصوب 22 آبان 1390 ظرف مدت پانزده روز، از محل تنخواه دریافتی از خزانه که تا پایان سال تسویه می‌نماید، اقدام کند.
خانه ملتی ها همچنین بند ج تبصره 7 بودجه 97 کل کشور را با 140 رای موافق، 10 رای مخالف، 5 رای ممتنع از 220 نماینده حاضر تصویب کردند که بر اساس این مصوبه مجلس، وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است که نسبت به وصول خالص هرگونه وجوه دریافتی شرکت دخانیات ایران بابت تمام‌نگاشت (هولوگرام) و سایر حقوق انحصار محصولات دخانی از تاریخ 27 تیر1391 تا 28 اسفند 92 براساس گزارش حسابرسی و همچنین درآمدهای حاصل از صدور مجوز توزیع دخانیات و حق انحصار دریافتی بابت واردات و تولید محصولات دخانی طی سال 1397 اقدام و وجوه مزبور را به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور موضوع ردیف 130421 جدول شماره (5) این قانون واریز کند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین بند د بخش درآمدی تبصره 7 بودجه 97 را با 147 رای موافق، 10 رای مخالف، 7رای ممتنع از 227 نماینده حاضر تصویب کردند.
خانه ملتی ها در این مصوبه به دولت اجازه دادند مابه‌التفاوت قیمت تکلیفی و قیمت تمام‌شده فروش هر متر مکعب آب را (پس از تأیید سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و سازمان حسابرسی به عنوان بازرس قانونی) با بدهی طرحهای تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به بهره‌برداری رسیده بخش آب وزارت نیرو موضوع ماده (32) قانون برنامه و بودجه را از محل ردیف های بودجه‌ای مشخص به‌صورت جمعی-خرجی تسویه کند.
درادامه نمایندگان مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد علی لاریجانی رییس مجلس بند ه بخش درآمدی تبصره 7 بودجه 97 کل کشور را حذف کردند.
علی لاریجانی رییس مجلس در هنگام بررسی این بند اعلام کرد: این بند بودجه را متورم می کند و حذف آن نیز هیچ مشکلی را ایجاد نخواهد کرد.
در بند ه‍ بخش درآمدی تبصره 7 بودجه 97 که توسط نمایندگان مجلس حذف شد آمده است: به دولت اجازه داده می‌شود باقی‌مانده اعتباری که در سال 1385 و بر اساس مصوبه هیأت وزیران از محل اعتبارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای افتتاح حساب پس‌انداز اینترنتی برای دانش‌آموزان و معلمان به شرکت مخابرات ایران اختصاص یافته و پس از واگذاری این شرکت، به‌عنوان بدهی شرکت مخابرات به وزارتخانه مذکور تسویه نگردیده را تا میزان یکصد و هشتاد و چهار میلیارد و ششصد و نود و چهار میلیون (184.694.000.000) ریال با مطالبات شرکت مخابرات ایران از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌صورت جمعی- خرجی تسویه کند.
منبع: ایرنا

خواندن 402 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395