دوشنبه, 16 بهمن 1396 ساعت 15:42

اعزام 90 هزار ایرانی به تمتع در سال آینده

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مشاور امور استان‌ها و نمایندگی‌های بعثه مقام معظم رهبری گفت که با تلاش‌های صورت گرفته حدود 90 هزار زائر سال آینده برای انجام تمتع به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

حجت الاسلام احمد زمانی روز دوشنبه در آئین معارفه نماینده بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت مازندران در ساری افزود که 82 هزار و 200 نفر از این تعداد زائر هستند که به همراه دست اندرکاران کاروان ها از جمله مدیران ، روحانیون و معین کاروان ها ، اعضای هیات پزشکی و خدمه به حج اعزام خواهند شد.
وی با تشریح اهمیت سفر حج تمتع ، گفت : قرار است ما در این سفر با بیش از 60 هزار آیه قرآن آشنا شویم و این سفر معنوی برکات زیادی دارد که قابل شمردن نیست.
زمانی با تاکید بر این که سکانداری حج سخت است و در عمره و عتبات هم باید با تمام وجود سرمایه گذاری شود، توضیح داد: مثلا در سال 93 زباندان های کاروان های اعزامی ایران به یکهزار و 240 زبان زنده دنیا با مردم حرف زدند. 
** کاهش هزینه ها با تجمیع کارگزاران حج و زیارت
مدیرکل حج و زیارت مازندران نیز در این آئین گفت: سهم ما در دهه چهلم عمر انقلاب سلامی کار فرهنگی مناسب در حوزه حج و زیارت است که در حال حاضر با مباحث مالی مشکل ساز مواجه هستیم که حل آن می تواند در ایفای سهم ما در انقلاب موثر باشد.
سید حبیب الله ساداتی با اشاره به افزایش بی رویه دفاتر حج و زیارت، افزود: در کشور 2 هزار و 500 دفتر بدون فکر به آینده راه اندازی شد که در حال حاضر و با گذشت 10 سال از شکل گیری این دفاتر، حج عمره و سوریه تعطیل است و با این وضعیت در اعزام به عتبات مسائل مالی وارد سیستم شده است.
وی ادامه داد: تجمیع کارگزاران می تواند بخشی از هزینه ها را کاهش دهد تا بتوانیم در کشور روی مسائل فرهنگی زائر و تغییر رفتار آنان کار کنیم.
ساداتی با اشاره به رتبه چهارم مازندران در اعزام زائر، گفت: طی سه سال گذشته 136 هزار زائر از مازندران به عتبات عالیات اعزام شدند.
در این آئین از زحمات حجت الاسلام یوسف یوسف پور قدردانی و حجت الاسلام حسین خانی به عنوان نماینده بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت مازندران معرفی شد.

منبع: ایرنا

خواندن 458 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395