چهارشنبه, 18 بهمن 1396 ساعت 15:42

تلاش ستاد دیه تهران برای آزادی مددجویان جرایم غیرعمد تا عید- زنان در اولویت

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

مدیرکل زندان‌های استان تهران از تلاش ستاد دیه این استان برای آزادی مددجویان جرام غیرعمد تا عید نوروز خبر داد و گفت: 22مددجوی زن جرایم غیرعمد در صدر اولویت قرار دارند.

مصطفی محبی در مراسم گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد افزود: درحال حاضر ندامتگاه‌های استان تهران با میزبانی از 850 مددجوی واجد شرایط در رتبه چهارم کشوری قرار دارد و قرار است در ایام باقیمانده از سال و بنا به ظرفیت‌های موجود در پایتخت، زمینه آزادی بسیاری از این افراد تا عید نوروز فراهم شود.
نایب رئیس هیأت امنای نمایندگی ستاد دیه تهران با اشاره به تعداد 22 نفری زندانیان زن ناشی از محکومیت‌های مالی غیرکلاهبردارانه اظهار کرد: اگر چه بیشتر این محبوسان ورودی امسال هستند اما با قید الویت در صدد رهایی این زندانیان زن هستیم.
مدیرکل زندان های استان تهران با قدردانی از حضور مردم و کمک‌های آنان در راستای آزادی بدهکاران غیر بزهکار، اظهارکرد: این حضور مردم برکت فراوانی به همراه دارد که اگر بتوان تاثیرگذاری این قبیل اقدامات به طور تقریبی احصا کرد باید گفت آن رضایت خاطر و ذوق باطنی خیرین به مراتب بیشتر در چهره شخص زندانی و خانواده آن فرد نمود دارد.
محبی تلاش‌های رئیس دادگستری و رئیس شواری حل اختلاف شهر قدس را در برگزاری این مراسم، جای بسی تشکر دانست و گفت: همان طور که نیکوکاران به آن اشراف دارند، با آزادی یک زندانی غیرعمد در حقیقت ما یک خانواده را از نابودی و آسیب‌های اجتماعی نجات می‌دهیم و این در شرایطی است که هموطنی که ما آن را با عنوان شاکی می‌شناسیم او و خانواده‌اش هم به حقوق حقه خودشان می ‌رسند.
براساس این گزارش، در این مراسم گلریزان، با کمک 215 میلیون تومانی خیرین زمینه آزادی 22 مددجوی جرایم غیرعمد و غیرکلاهبردار شهرقدس فراهم شده است؛ علاوه بر کمک ویژه خیرین از ابتدای سال جاری تاکنون 44 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد این شهر از بند حبس آزاد شده اند و به آغوش جامعه بازگشته‌ اند.

منبع: ایرنا

خواندن 708 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395