چهارشنبه, 18 بهمن 1396 ساعت 16:05

اطلاعات تکميلي

  • معاون وزیر صنعت:

سیاست دولت ایجاد 6 هزار واحد موثر در زمینه تامین مواد اولیه صنایع است

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

معاون صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت از ابتدای سال جاری به دنبال ایجاد شش هزار واحد صنعتی موثر در زمینه تامین مواد مورد نیاز صنایع کشور بوده که تاکنون چهار هزار و 400 واحد به بهره برداری رسیده است.

محسن صالحی نیا روز چهارشنبه در مراسم افتتاح واحد صنعتی تولیدکننده کاتالیست یورو 5 خودروهای بنزین سوز درشهرک محمودآباد قم افزود: تلاش می کنیم تا پایان سال این میزان به شش هزار واحد مورد نظر برسد که با تحقق آن جهش بزرگی در زمینه تولید و اشتغال کشور بوجود می آید.
وی اظهار داشت: دولت برای نوسازی و تجهیز واحدهای صنعتی 10 هزار میلیارد تومان را در نظر گرفته که دراین زمینه اقدامات موثری برای نوسازی وتجهیز 5 هزار واحد انجام شده است .
وی افزود: با وجود تلاش های صورت گرفته در زمینه نوسازی واحدهای صنعتی در مراحل ابتدایی کار هستیم و از مسئولان دستگاه های اجرایی و بانکهای عامل می خواهیم فعالیت خود را دراین بخش گسترش دهند.
صالحی نیا درادامه خاطرنشان کرد: در زمینه تسهیلات رونق تولید نیز دولت گام های موثری برداشته و 12 میلیارد تومان برای این کار اختصاص یافته است.
وی گفت: تا پایان شهریورماه سال جاری رشد بخش صنعت 4.6 درصد بود که امیدواریم این رقم تا پایان امسال به شش درصد برسد. این یعنی صنعت ما در مسیر رشد و شکوفایی حرکت می کند و تلاش های موثر برای خروج این بخش از رکود و سایر مشکلات برداشته شده است.
وی ادامه داد: ما توانسته ایم 120هزار میلیارد تومان از منابع بانکی را دربخش صنعت و معدن جذب کنیم.درحال حاضر 30 درصد کل تسهیلات کشور در بخش صنعت و معدن اعطا می شود که این رقم باید به 40 درصد افزایش یابد.
صالحی نیا درادامه سیاست محوری این وزارتخانه را توسعه زنجیره تامین و توسعه زیربخش های صنایع کشور به منظور توسعه اشتغال و سرمایه گذاری ذکر کرد و گفت: تامین زنجیره تولید صنایع باعث می شود که وابستگی ما به دیگر کشورها کاهش یابد و شرایط ارتقای تولید واحدهای کوچک و متوسط در داخل کشور فراهم شود.
وی ادامه داد: ما با توسعه زنجیره تامین می توانیم موجب تحرک بازار داخلی و افزایش میزان صادرات محصولات خود به بازارهای بین المللی شویم که این دستاوردی بزرگ برای نظام است.
واحد صنعتی تولید کننده کاتالیست یورو 5 خودروهای بنزین سوز، با استفاده از فرصت پسابرجام و رفع تحریم های ظالمانه ایجاد شد و در زمینه تولید کاتالیست های مبدل خودرو با بالاترین استانداردهای جهانی فعالیت خواهد کرد. 
با بهره برداری از این واحد یک میلیون قطعه کاتالیست یورو 5 در طول سال تولید و از خروج چهار میلیون یورو ارز جلوگیری می‌شود. واحد فوق با دستگاه های تمام اتوماتیک فعالیت می کند و 80 تن به صورت مستقیم و غیر مستقیم و در سه شیفت کاری در آن فعالیت می کنند. 
در آیین بهره برداری از این واحد صنعتی، سید مهدی صادقی استاندار قم، احمد امیر آبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، هاشم یکه زارع مدیرعامل ایران خودرو و شماری دیگر از مسئولان ملی و استانی حضور داشتند و از بخش های مختلف این واحد بازدید کردند.

منبع: ایرنا

خواندن 654 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395