چهارشنبه, 18 بهمن 1396 ساعت 16:18

ادارات دولتی نسبت به کاهش ١٠ درصدی مصرف برق موظف شدند

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: دستگاه‌های دولتی باید ٢٠ درصد از برق مصرفی خود را از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر تامین کنند و امسال و سال آینده نیز مصرف برق خود را نسبت به پارسال ١٠ درصد کاهش دهند.

حسین صبوری در مراسم بهره‌برداری طرح‌های شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، اظهار کرد: ٤٠ درصد شبکه برق پایتخت قدمت بالایی دارد که برای اصلاح آن، اجرای طرح های بهسازی و نوسازی شبکه برق در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه در پایتخت ٤.٥ میلیون مشترک وجود دارد که ١٥ درصد مشترکان و ١٠ درصد فروش برق کشور را به خود اختصاص می دهد، اظهار کرد: سالانه ١٥٠ هزار مشترک به مشترکان برق تهران بزرگ اضافه می شود.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ ادامه داد: هر ساله برای تامین پایدار برق، تدابیری ویژه صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به طرح های دهه فجر گفت: امسال به مناسبت دهه فجر هشت طرح مهم با ١٥٠ میلیارد تومان افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

صبوری با اشاره به افتتاح سامانه ارائه خدمات غیرحضوری ١٥٥١ گفت: این طرح در راستای اجرای دولت الکترونیک در دستور کار قرار گرفته است.

او گفت: اجرای این طرح، از مراجعه های حضوری به شرکت های برق جلوگیری می کند.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در مورد میزان مصرف مشترکان برق در تهران بزرگ نیز گفت: سال ۱۳۹۶ پیک مصرف در تهران بزرگ به ۴۷۰۰ مگاوات بود که نسبت به پیک سال قبل از آن پنج درصد رشد داشت.

وی اظهار کرد: اگر مصرف برق با این روند افزایش پیدا کند، مصرف برق در پیک سال آینده به ۵۰۰۰ مگاوات می رسد.

صبوری تاکید کرد: برنامه صنعت برق این است که با اجرای طرح های مدیریت مصرف، اجازه ندهیم مصرف برق در پیک سال آینده به ۴۵۰۰  مگاوات برسد.

صبوری به مصرف دستگاه ها و سازمان ها در تهران بزرگ پرداخت و گفت: ٢٥ درصد مصرف برق تهران بزرگ شامل سازمان های دولتی می شود که نیمی از مصرف آنها مربوط به تجهیزات سرمایشی است.

منبع: ایسنا

خواندن 601 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395