سه شنبه, 24 بهمن 1396 ساعت 13:50

اطلاعات تکميلي

  • سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد؛

امکان بیمه پردازی ایرانیان خارج از کشور بدون سابقه قبلی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرد: ایرانیان خارج از کشور برای درخواست بیمه، نیاز به سابقه پرداخت حق بیمه قبلی نزد تامین اجتماعی ندارند و می توانند بدون سابقه قبلی، بیمه پردازی خود را آغاز کنند.
همچنین آن دسته از ایرانیان مقیم خارج از کشور که دارای سوابق بیمه ای قبلی نزد تامین اجتماعی هستند، می توانند سوابق خود را تکمیل کنند.

براساس این گزارش، تمامی اتباع ایرانی شاغل و غیرشاغل مقیم خارج از کشور می توانند خود را نزد سازمان تامین اجتماعی بیمه کنند.
طبق اعلام سازمان تامین اجتماعی؛ برای بهره مندی از بیمه ایرانیان خارج از کشور، شخص یا وکیل او می تواند به یکی از شعب سازمان تامین اجتماعی یا به یکی از کارگزاران برون مرزی مراجعه کند، همچنین متقاضیان این نوع بیمه می توانند از طریق غیرحضوری، در سامانه اعلام درخواست بیمه ایرانیان خارج از کشور تقاضا خود را ثبت کنند.
براساس این گزارش، حداکثر سن پذیرش تقاضا برای مردان و زنان در زمان ثبت تقاضا 50 سال تمام و حداقل سن متقاضی در تاریخ ثبت تقاضا ١٨ سال تمام است .چنانچه سن متقاضی در زمان ثبت تقاضا بیش از ٥٠ سال باشد، پذیرش درخواست وی منوط به دارابودن سابقه پرداخت حق بیمه قبلی معادل مازاد سنی مقرر خواهد بود.
پذیرش درخواست آن عده از متقاضیانی که قبل از تاریخ ارائه تقاضا حداقل دارای ١٠ سال سابقه پرداخت حق بیمه اند از اعمال شرایط سنی مقرر معاف خواهند بود.
حسین جودکی مدیرکل اتباع سازمان تامین اجتماعی پیش از این گفته بود؛ در حال حاضر بیش از سه هزار ایرانی مقیم خارج از کشور از خدمات این سازمان برخوردارند و به تامین اجتماعی حق بیمه پرداخت می کنند.
به گفته وی، 20 کارگزاری برون مرزی در کشورهای گرجستان، اسپانیا، استرالیا، امارات متحده عربی، آلمان، ترکیه، عراق، چین، جمهوری آذربایجان، عمان، قطر، کویت، کانادا، مالزی و اتحادیه اروپا برای ارائه خدمات به این افراد ایجاد شده است.
سازمان تامین اجتماعی اکنون 42 میلیون بیمه شده دارد که 14 میلیون تن از این شمار، بیمه شده اصلی و حدود سه میلیون تن مستمری بگیر و بازنشسته هستند که در مجموع 18 نوع خدمات به آنها ارائه می شود.

منبع: ایرنا

خواندن 264 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395