چهارشنبه, 25 بهمن 1396 ساعت 14:54

آمادگی 15 شرکت خارجی برای سرمایه‌گذاری در شهر جدید پردیس

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: 15 شرکت خارجی از کشورهای چین، ‌ترکیه، ایتالیا، انگلستان، اتریش، آمریکا، روسیه، کره ‌جنوبی و آلمان برای بررسی سرمایه‌ گذاری در شهر جدید پردیس اعلام آمادگی کرده اند.

سعید غفوری روز چهارشنبه در همایش فرصت‌های سرمایه‌ گذاری در شهر جدید پردیس، افزود: با توجه به محدودیت‌های مالی دولت و ضرورت تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی مسکن مهر در شهر جدید پردیس، از این شرکت های خارجی برای انجام سرمایه گذاری دعوت شده است.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با بیان اینکه تامین خدمات زیر و روبناها از اولویت های ما در مسکن مهر و شهر جدید پردیس است، گفت: در این همایش ما به دنبال تحقق دو هدف بزرگ یعنی تامین خدمات زیربنایی و روبنایی و دوم بالا بردن ارزش افزوده شهر جدید پردیس هستیم.
غفوری با بیان اینکه یک شرکت چینی پیشنهاد احداث شهرک‌های مسکونی در پردیس ارائه کرده است، اظهار داشت: بیش از 82 هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید پردیس وجود دارد و تامین نیازهای این واحدهای مسکونی از مهم ترین اولویت های ما به شمار می رود.
این مقام مسئول یادآورشد: به علت کمبود منابع مالی دولت نمی‌تواند زیرساخت‌های مورد نیاز شهر جدید پردیس را تامین کند لذا تصمیم گرفتیم تکمیل مدارس، مسجد، پارک، فضای سبز و بسیاری دیگر از خدمات روبنایی پردیس به بخش خصوصی واگذار شود.
به گفته وی، بررسی های کارشناسی نشان می دهد که 2584 میلیارد تومان برای تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی شهر جدید پردیس نیاز است و از این رو باید از ظرفیت های سرمایه گذاری بخش خصوصی و شرکت های خارجی استفاده شود.
غفوری اظهار داشت: در این راستا برای نخستین بار همه خدمات محله ایرانشهر با هزینه‌ای بالغ بر 170 میلیارد تومان با مشارکت یک شرکت ترکیه‌ای انجام شد.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس افزود: برآوردهای اولیه این است که می توانیم یک هزار و 40 میلیارد تومان از 2584 میلیارد تومان سرمایه گذاری مورد نیاز را از طریق مشارکت سرمایه گذاران تامین و یارانه‌های مسکن مهر را برای تکمیل زیرساخت های مورد نیاز تامین آب، برق، فاضلاب، محوطه سازی استفاده کنیم.
وی با اشاره به میزان یارانه نقدی مسکن مهر شهر جدید پردیس در سال گذشته اظهار داشت: با پیگیری های مستمر سال گذشته موفق شدیم با دریافت 42 میلیارد تومان یارانه نقدی 17 هزار واحد مسکن مهر را در شهر جدید پردیس افتتاح کنیم ولی امسال هیچ مبلغی برای تکمیل مسکن مهر به ما تعلق نگرفته است.
وی اظهارداشت: قرار است 80 میلیارد تومان یارانه‌ دولتی به شهرهای جدید اختصاص یابد که 60 میلیارد تومان از این مبلغ سهم شهر جدید پردیس خواهد بود.
غفوری در عین حال گفت: تاکنون هیچ مبلغی به شهر جدید پردیس از این محل اختصاص نیافته است و برای تحویل تعداد زیادی از واحدهای مسکن مهر در این منطقه تا پایان سال جاری به 150 میلیارد تومان و سال آینده به 300 میلیارد تومان اعتبار نیازمندیم.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس در ادامه در باره توسعه مترو شهر پردیس بیان کرد: برای این کار مذاکراتی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی انجام شده و رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز دستوراتی صادر کرده است.
غفوری با اشاره به آخرین وضعیت مسکن مهر در شهر جدید پردیس گفت: اکنون 49 هزار و 700 واحد مسکن مهر به مرحله نازک‌ کاری رسیده است.
وی خاطر نشان کرد: کمبود منابع مالی سبب شد ما نتوانیم در بهمن ماه هیچ واحدی را افتتاح کنیم و ما از نمایندگان استان تهران درخواست داریم حداقل 30 میلیارد تومان برای پیشرفت کار در شهر جدید پردیس اختصاص یابد.
وی در پایان با اشاره به مشکلات مالیاتی شهر جدید پردیس گفت: استفساریه‌ای را از معاونت حقوقی نهاد ریاست جمهوری گرفتیم که واحدهای مسکن مهر فقط یک بار باید 300 هزار تومان مالیات پرداخت کنند اما سازمان امور مالیاتی اعلام کرده چون قرارداد ساخت مجزا و قرارداد آماده سازی هم مجزا هستند، لذا باید مالیات های آن پرداخت شود در حالی که در این زمینه نباید از آورده مردم مالیات پرداخت شود.

منبع: ایرنا

خواندن 572 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395