چهارشنبه, 02 اسفند 1396 ساعت 15:52

نجات زنجان از تنش آبی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

با بارش‌های بهمن ماه استان زنجان تا حدودی تنش آبی را پشت سر گذاشته است.

احد یاغموری، مدیر کل هواشناسی استان زنجان در این باره به خبرآنلاین گفت: میزان بارش‌ها در فصل پاییز در استان زنجان ۴۰ میلی‌متر بود که بارش بسیار کمی بوده و با خشک‌سالی شدید مواجه بودیم و انتظار داشتیم به‌صورت نرمال درمجموع در فصل پاییز ۸۶ میلی بارش در استان ثبت شود.

وی با اشاره به اینکه در فصل پاییز با کاهش ۵۵ درصدی بارش‌ها در استان مواجه بودیم، ادامه داد: در بهمن‌ماه بارش‌های خوبی در استان صورت گرفت که مجموع بارش‌ها در این بازه زمانی ۷۵ میلی‌متر بوده که ۲.۵ برابر نرمال بوده است.

مدیرکل هواشناسی استان گفت: در استان زنجان از اول مهرماه سال جاری تا ۳۰ بهمن‌ماه ۱۲۸ میلی بارندگی ثبت‌شده بااینکه نسبت به نرمال ۱۰ درصد کاهش دارد ولی خشک‌سالی شدید که در استان حاکم بوده رفع شده است.

یاغموری با اعلام اینکه میزان بارش نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷ میلی افزایش دارد چراکه در سال گذشته میزان بارش‌ها در استان در این بازه زمانی ۱۱۲ میلی‌متر بود،ابراز کرد: در اسفندماه بارش نرمالی برای استان پیش‌بینی‌شده و با افزایش نسبی دما مواجه خواهیم بود که در این میان باز بحث مدیریت منابع و صرفه‌جویی باید مدنظر قرار گیرد.
منبع: خبرآنلاین 

خواندن 418 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395