پنج شنبه, 03 اسفند 1396 ساعت 09:18

18 هزار طرح در کشور آماده واگذاری است

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

رئیس کارگروه واگذاری پروژه های نیمه تمام دولتی به بخش خصوصی و وزیر پیشین مسکن و شهرسازی گفت: 15 هزار طرح نیمه تمام و آماده بهره برداری استانی و سه هزار طرح ملی در کشور آماده واگذاری به بخش خصوصی است.

علی عبدالعلی زاده شامگاه چهارشنبه در نخستین کارگاه آموزشی نحوه واگذاری طرح های دولتی به بخش خصوصی در ارومیه افزود: تکمیل این طرح ها نیازمند 500 هزار میلیارد تومان هزینه است که دولت توان تامین این میزان اعتبار را ندارد. 
وی با بیان اینکه 80 درصد اقتصاد کشور در دست بخش خصوصی نیست و این امر بیماری بزرگ اقتصادی به شمار می رود، ادامه داد: با این واگذاری ها، سهم دولت در اقتصاد کشور به 60 درصد کاهش می یابد و 20 درصد نصیب بخش خصوصی می شود. 
مشاور وزیر کشور در امور توسعه مناطق افزود: اگر حکومت ها شاهد ظرفیت و توانایی بخش خصوصی شوند، بدون تردید از آن استقبال خواهند کرد. 
عبدالعلی زاده ادامه داد: بزرگترین سند برای حمایت از بخش خصوصی اقتصاد مقاومتی بوده و برای برون رفت کشور از مشکلات اقتصادی، توسعه مشارکت های بخش خصوصی ضروری است. 
وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی با سرمایه گذاری در حوزه های مختلف و با مشارکت بخش خصوصی می تواند به اهداف پیش بینی شده دست یابد و کشور را به پیش ببرد. 
رئیس کارگروه واگذاری پروژه های نیمه تمام دولتی اظهار کرد: تعامل دولت با بخش خصوصی نیز گام مهمی در حمایت از سرمایه گذاران است و تنگناهای مالی را از بین می برد. 
عبدالعلی زاده با قدردانی از تلاش های دولت تدبیر و امید برای ایجاد بستر مناسب به منظور فعالیت بخش خصوصی، گفت: با وجود اینکه دولت از امکانات لازم برخوردار نیست ولی تلاش می کند تا مشکلات سرمایه گذاران را برطرف کند. 
عبدالعلی زاده اضافه کرد: اگرچه پایبند نبودن دولت های گذشته به تعهدات خود موجب بدبینی بخش خصوصی و ایجاد فاصله بین دولت و بخش خصوصی شده اما در دولت روحانی تلاش هایی برای کم کردن این فاصله آغاز شده است. 
نخستین سمینار آموزشی نحوه واگذاری طرح های دولتی به بخش خصوصی با حضور سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی آذربایجان غربی برگزار شد. 
هدف از واگذاری طرح های نیمه تمام دولتی به بخش خصوصی، کوچک کردن دولت و افزایش سهم بخش خصوصی در اقتصاد و صنعت کشور است. 
منبع: ایرنا

خواندن 405 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395