پنج شنبه, 03 اسفند 1396 ساعت 15:33

روسیه بازار صادرات ماهیان خاویاری مازندران

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

مدیرکل شیلات مازندران گفت: نخستین محموله شیلاتی به ظرفیت حدود 18 تن گوشت ماهیان خاویاری پرورشی منجمد توسط 'شرکت پاک ثمر میرود بابلسر' از مرز آستارا به کشور روسیه صادر شد.

حسینعلی رستمی ارزش اقتصادی این محموله را 127 هزار دلار اعلام کرد و افزود: شرکت پاک ثمر میرود یکی از شرکت های فعال در فرآوری محصولات شیلاتی و دارای کد EC ( صادرات به کشورهای اروپایی و روسیه) است که این محموله را از مرز زمینی آستارا به روسیه صادر کرده است.
رستمی گفت: مازندران به عنوان قطب تولید ماهیان خاویاری کشور دارای 15 مزرعه فعال به ظرفیت تولید 2 هزار و 500 تن گوشت و 32 تن خاویار پرورشی است.
وی اضافه کرد: سال گذشته یک هزار و 500 تن گوشت و یک هزار و 500 کیلوگرم خاویار تولید و به بازار مصرف عرضه شد.
وی با بیان اینکه صادرات محصولات شیلاتی استان مازندران در سال جاری به میزان 10 درصد افزایش می یابد، ادامه داد: 12 مزرعه پرورش ماهیان خاویاری در مازندران در حال احداث است که تعدادی از آن ها دارای پیشرفت فیزیکی بالای 80درصد است و امیدواریم که در سال آینده به بهره برداری برسند.
مازندران دارای مقام نخست تولید گوشت و خاویار پرورشی در کشور بوده و بزرگترین مزرعه پرورش ماهی خاویاری خاورمیانه در جویبار مازندران در حال بهره برداری است.
تنها مرکز تکثیر ماهیان خاویاری بخش خصوصی کشور در مازندران مستقر است و پایانه صادرات ماهیان خاویاری و سایر آبزیان در چپکرود شهرستان جویبار در حال احداث است، که می تواند نقش موثری در رونق صادرات و ارزش افزوده محصولات شیلاتی داشته باشد.
سالانه حدود 75 هزار تن انواع محصولات شیلاتی در استان مازندران تولید می شود.
منبع: ایرنا

خواندن 487 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395