شنبه, 05 اسفند 1396 ساعت 09:00

حرکت دانشگاه‌های دولتی به سمت پولی شدن، شایعه است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رییس دانشگاه فردوسی مشهد، حرکت دانشگاه‌های دولتی به سمت پولی شدن از طریق برگزاری دوره‌های شبانه و بین‌الملل را شایعه دانست.

دکتر محمد کافی ، در خصوص برگزاری دوره‌های شبانه و بین الملل در دانشگاه‌های دولتی، تاکید کرد: عده‌ای برگزاری این دوره‌ها را حرکت دانشگاه‌های دولتی به سمت پولی‌ شدن می‌دانند که این مسئله از نظر من یک شایعه و بزرگنمایی است و دانشگاه‌های بزرگ دولتی به هیچ عنوان دنبال این موضوع نیستند.

وی اضافه کرد: طی چهار سال گذشته بیش از 3000 هزار نفر در پردیس بین الملل دانشگاه فردوسی مشغول به تحصیل بوده‌اند ولی امروز این تعداد به کمتر از 200 نفر می‌رسد، که این آمار نشان می‌دهد ما به هیچ‌وجه به دنبال جذب دانشجوی شهریه پرداز بی‌کیفیت نرفته‌ایم بلکه به جای آن به دنبال جذب دانشجویان خارجی هستیم.

رییس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشگاه فردوسی در زمینه باقی رشته‌ها و مقاطع تحصیلی نیز اعتقاد داریم، اکنون ماموریت ما کمیت‌گرایی نیست و به دنبال افزایش تعداد دانشجو حتی از نوع شهریه پرداز نیستیم، بلکه به دنبال جذب دانشجوی کمتر و با کیفیت‌تر هستیم.

تحصیل بیش از 23 هزار دانشجو در دانشگاه فردوسی

رییس دانشگاه فردوسی مشهد یادآور شد: در حال حاضر23 هزار و 337 نفر در این دانشگاه تحصیل می‌کنند و اگر روند جذب دانشجو در دانشگاه فردوسی را در نظر بگیریم، خواهیم دید که جمعیت دانشجویی این دانشگاه‌ فردوسی طی چهار سال گذشته به هیچ‌وجه افزایش نیافته است.

منبع:ایسنا

خواندن 444 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395