چهارشنبه, 09 اسفند 1396 ساعت 12:33

دو میلیون و ۲۰۰ هزار متر مربع فضای آموزشی ساخته می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در آیین بهره‌برداری از ساختمان مهندسی دانشگاه کاشان گفت: دو میلیون و ۲۰۰ هزار متر مربع فضای آموزشی در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در حال ساخت است.

حسین عسکریان ابیانه معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در این آیین اظهار داشت: یک میلیون و ۱۴۰ هزار متر مربع از این فضاها توسط دولت و ۹۶۰ هزار متر مربع نیز توسط خیرین ساخته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این میزان متراژ شامل ۴۷۰ پروژه می‌شود، افزود: ۵۲ درصد از این فضاها توسط دولت و از اعتبارهای عمومی و بقیه توسط خیرین و سایر منابع ساخته می‌شود.

عسکریان ابیانه تصریح کرد: برای اتمام این طرح‌ها چهار هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز است تا طی دو الی سه سال آینده به بهره‌برداری برسد.

وی اعتبارات جاری اختصاص یافته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را ۱۰ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بیان کرد و افزود: این رقم نسبت به سال جاری ۱۹ درصد رشد داشته است.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، خاطرنشان کرد: هشت هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان از این اعتبارات برای دانشگاه‌ها و ۶۰۰ میلیارد تومان برای پژوهشگاه‌ها و ۱۴۰ میلیارد تومان نیز برای پارک‌های علم و فناوری در نظر گرفته شده است.

عسکریان ابیانه عنوان کرد: دانشگاه کاشان به لحاظ تعداد جذب خیرین و تنوع و متراژ فضاهای آموزشی و پژوهشی پیشتاز و رتبه نخست را در کشور دارد.

وی همچنین از اجرای طرح گوشه فاخر برای اولین بار در دانشگاه‌های کشور خبر داد و افزود: این طرح از سوی وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری به سازمان برنامه و بودجه پیشنهاد شد و این سازمان به شکل متمرکز ردیف اعتباری را برای اجرای آن تخصیص داده است.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: در اجرای این طرح تندیس مفاخر و مشاهیر علمی دانشگاه‌ها برای ارج نهادن و پاسداشت آنها در دانشگاه‌ها نصب می شو

منبع:ایلنا

خواندن 578 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395