دوشنبه, 14 اسفند 1396 ساعت 16:25

اطلاعات تکميلي

  • معاون وزیر کشور:

بخشنامه پیشگیری از تخلفات ساختمانی به استانداران سراسر کشور ابلاغ شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور در بخشنامه ای پیشگیری از وقوع تخلفات ساختمانی و رعایت دقیق اصول سه گانه شهرسازی، فنی و بهداشتی در ساخت و سازها را به استانداران سراسر کشور ابلاغ کرد.

محمدعلی افشانی با ابلاغ این بخشنامه از استانداران سراسر کشور خواست که مراقبت دقیق و پیشگیری لازم جهت جلوگیری از وقوع هرگونه تخلفات ساختمانی را داشته باشند.
بخشنامه پیشگیری از وقوع تخلفات ساختمانی و رعایت دقیق اصول سه گانه شهرسازی، فنی و بهداشتی در ساخت و سازها خطاب به استانداران سراسر کشور، در اجرای تکالیف وزارت کشور در ماده 95 قانون شهرداری و ماده 106 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران (مصوب 1396) و تکالیف استانداران در تبصره 3 ذیل ماده 80 این قانون، مبنی بر صدور احکام شهرداران، صادر شده است.
دراین بخشنامه، ضمن ارسال نامه شماره 200-208752-230-9000 مورخ 23-11-96 رییس دیوان عدالت اداری با موضوع 'تخلفات ساختمانی' از استانداران خواسته شده، دستور دهند؛ مستند به ماده 100 قانون شهرداری، مراقبت دقیق و پیشگیری لازم جهت جلوگیری از وقوع هر گونه تخلفات ساختمانی و رعایت دقیق اصول سه گانه شهرسازی، فنی و بهداشتی در ساخت و سازها مندرج در تبصره یک ماده صد قانون به شهرداران و به اعضاء کمیسیون های ماده صد شهرداری های استان تأکید گردد.
در ادامه این بخشنامه از استانداران خواسته شده است براجرای تکالیف مهندسین ناظردر تبصره 7 ماده صد قانون مذکور و مصرح در مواد 13الی 15 مبحث دوم مقررات ملی ساختمان (مصوب 1384) مبنی بر نظارت مستمر و دقیق بر عملیات اجرایی ساختمان و همچنین تکلیف مأموران شهرداری درخصوص نظارت بر ساخت مطابق پروانه، کنترل مضاعف صورت پذیرد.
در پایان این بخشنامه از سوی معاون وزیر کشور به استانداران شد که درخصوص رسیدگی به تخلف و قصورهر کدام از عوامل اعلام شده، حسب قانون، ارجاع لازم به شورای انتظامی سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان، هیات های رسیدگی به تخلفات و مراجع قضایی، بعمل آورند.
منبع: ایرنا

خواندن 824 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395