شنبه, 19 اسفند 1396 ساعت 15:45

هشدار درباره دستکاری وکیوم سکه‌های یک گرمی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رییس اتحادیه طلا و جواهر گفت: به وکیوم سکه های یک گرمی که از فروشگاه‌های مجاز خریداری می‌کنید دست نزنید چون ارزش آنها پایین می‌آید.

محمد کشتی‌آرای اظهارداشت: سکه های یک گرمی تنها سکه‌هایی هستند که با وکیوم بانک مرکزی وارد بازار می‌شوند و در صورتی که اطراف این وکیوم دستکاری «قیچی شود» از ارزش این سکه ها کاسته می شود، پس به مردم توصیه می کنیم به وکیوم این سکه های یک گرمی دست نزنند.

وی ادامه داد: وکیوم این سکه‌ها شماره سریال آنها است و شناسنامه‌ای است که از طرف بانک مرکزی برای این سکه ها در نظر گرفته می‌شود، به همین دلیل مردم نباید به وکیوم آن دست بزنند.

رییس اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت هر سکه یک گرمی حدود ۳۴۰ هزار تومان است، گفت: با توجه به اینکه قیمت هر گرم طلا حدود ۱۵۰ هزار تومان است و قیمت این سکه های یک گرمی تقریبا دو برابر هر گرم طلا است، پس این قیمت به دلیل­ وکیومی است که از طرف بانک مرکزی برای این سکه ها در نظر گرفته شده و اگر از وکیوم خارج شود و یا این وکیوم دستکاری شود سکه یک گرمی در حکم یک گرم طلا در نظر گرفته می شود و قیمت آن نصف می‌شود.

کشتی‌آرای افزود: سکه‌های دیگر یعنی نیم سکه، ربع سکه و تمام سکه بدون وکیوم وارد بازار می‌شود و هر کسی به سلیقه خود آنها را ساماندهی می‌کند، در صورتی که سکه های یک گرمی تنها سکه هایی است که با وکیوم بانک مرکزی به طور رسمی وارد بازار می‌شود.


منبع: ایسنا

خواندن 578 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395