یکشنبه, 20 اسفند 1396 ساعت 12:41

سهام عدالت دیگر بلاتکلیف نیست

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر اقتصاد با اشاره به واگذاری‌ها در دولت روحانی و اینکه سهام عدالت دیگر در حالت بلاتکلیفی نیست، گفت: در دولت‌های قبل واگذاری‌ها در قالب رد دیون رخ داد، ولی از دولت یازدهم به بعد واگذاری‌ها به بخش خصوصی واقعی بود.

مسعود کرباسیان در مراسم بزرگداشت سهام عدالت که در سالن اجلاس برگزار شد گفت: ساماندهی سهام عدالت تا قبل از دولت یازدهم مشخص نبود و بلاتکلیفی‌ای وجود داشت، ولی از دولت یازدهم به بعد کار به خوبی پیش رفت. با توجه به سفارش رئیس جمهوری ما باید به سهام عدالت توجه ویژه‌ای می‌کردیم.

وی ادامه داد: مهم سود سهام عدالت نیست، ارزش این سهام را به سودش تقلیل ندهید، ارزش این سهام بیش از ۲.۵ برابر است. فرد بدون اینکه پولی پرداخت کند سهامدار شد و دیگر سهم در حالت بلاتکلیفی نیست.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه هنوز مالکیت سهم ها به مشمولان داده نشده و با لایحه‌ای این اقدام هم انجام خواهد شد، ادامه داد: تا قبل از دولت یازدهم واگذاری ها انجام شد، ولی در قالب رد دیون بود. سهم واگذاری به بخش خصوصی واقعی در دولت فعلی بیش از ۷۰ درصد بود. یکی از بزرگترین واگذاری ها در روزهای آینده انجام می‌شود. امیدواریم دولت از رقابت با بخش خصوصی و مردمی دست بردارد.

منبع: ایسنا

خواندن 350 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395