یکشنبه, 20 اسفند 1396 ساعت 13:33

10 هزار میلیارد تومان از دارایی‌های بانک‌ها واگذار شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر امور اقتصاد و دارایی رد دیون و واگذاری دارایی‌های مازاد را جزو برنامه‌های آتی دولت دانست.

 در آیین نکوداشت ساماندهی سهام عدالت کرباسیان وزیر اقتصاد و دارایی اظهار کرد:‌ ابلاغ سیاست‌های کلی اصل 44 یک انقلاب اقتصادی بود که هدف آن پویایی اقتصاد با کاهش تصدی‌گری دولت و مردمی‌سازی اقتصاد بود که بخشی از آن در قالب سهام عدالت نمایان است.

وی افزود: سازماندهی سهام عدالت قبل از دولت یازدهم مشخص نبود و بعد از روی کار آمدن دولت یازدهم برای رسیدن به اهداف بالادستی و اقتصاد مقاومتی توجه ویژه‌ای شده است. در حال حاضر 49 میلیون نفر سهامدار هستند که سود آن را دریافت می‌کنند، البته نباید ارزش سهام عدالت را به میزان سود تقلیل داد.

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: واحدهای اقتصادی تخصیص یافته سهام از میزان سودآوری بالایی برخوردار بودند که انشاالله با لایحه‌ای که به مجلس داده‌ایم وضعیت نقل و انتقال سهام نیز مشخص خواهد شد.

وی افزود: برای مردمی‌سازی اقتصاد دو برنامه اجرا خواهد شد ابتدا رد دیون است که بزرگترین واگذاری‌ها و مزایده‌ها در قالب آن صورت می‌گیرد. روند واگذاری‌ها به صورت جدی توسط دولت پیگیری می‌شود تا تصدی‌گری دولت کاهش یابد و وزارت اقتصاد وظیفه دارد تا از طریق بورس و سازمان خصوصی سازی این کار را پیاده کند.

کرباسیان برنامه دوم دولت را واگذاری دارایی‌های مازاد بانک‌ها اعلام کرد و گفت:‌ 10 هزار میلیارد تومان در قالب قانون از دارایی‌های بانک‌ها واگذار شده که این  روند در آینده افزایش خواهد یافت و دولت به دنبال کاهش بنگاه‌داری بانک‌ها و جلوگیری از رقابت دولت با مردم در اقتصاد است.

وی ابراز امیداوری کرد که در سال آینده نقل و انتقال سهام عدالت در قالب قانون اجرایی شود.

منبع: ایلنا

خواندن 374 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395