سه شنبه, 22 اسفند 1396 ساعت 12:02

خسارت 470 میلیارد دلاری تعرفه‌های آمریکا بر اقتصاد جهان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

برآوردهایی که چین منتشر کرده است نشان می‌دهد خسارت تعرفه‌های آمریکا بر روی اقتصاد جهان تا سال 2020 میلادی نزدیک به 470 میلیارد دلار خواهد بود.

آمریکا در حال افزایش تعرفه 25 درصدی بر روی فولاد و 10 درصدی بر روی تولیدات آلومینیومی است.

در همین حال یک مقام کنگره ملی خلق چین خطاب به آمریکا گفت این کشور خواستار جنگ تجاری دو طرف نیست اما هشدار داد واشنگتن باید روش خود را تغییر دهد. 
'جانگ یه سویی' سخنگوی اجلاس سالانه کنگره چین در نشست مطبوعاتی در حاشیه اجلاس در جمع خبرنگاران داخلی و خارجی این مطلب را در حالی عنوان کرد که دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا گفته است از جنگ تجاری استقبال می کند. 
ترامپ در یکی از توئیت های خود بدون اشاره به نام چین خاطر نشان کرده بود کشوری در برابر آمریکا 100 میلیارد دلار مازاد تجاری دارد اگر آنها نخواهند تجارت کنند این برای آمریکا بد نیست در یک جنگ تجاری پیروزی برای آمریکا آسان است. 
سخنگوی اجلاس سالانه کنگره چین گفت: منافع مشترک ما با آمریکا به مراتب بیش از اختلافات دو کشور است و در این شرایط بهتر است دو کشور برای پیشبرد روابط در مسیری سالم، راه همکاری را دنبال کنند. 
بسیاری از ناظران بر این باورند که چین دارای بیشترین اختلافات با آمریکا در میان بسیاری از کشورهای جهان است و از مساله تایوان گرفته تا ارزش یوان پول واحد این کشور، مساله کره شمالی، موضوع حضور نظامی آمریکا در دریاهای جنوبی و شرقی و مسایل تجاری با این کشور در مناقشه است. 
وی که سفیر سابق چین در آمریکا بوده است با اشاره به افزایش تعرفه آمریکا بر روی فولاد و آلومینیوم گفت: ما نمی خواهیم وارد یک جنگ تجاری با آمریکا شویم اما اگر این کشور به منافع پکن لطمه بزند چین سکوت نخواهد کرد. 
وی تصریح کرد طبیعی است به دلیل بزرگی و وسیع بودن ارتباطات تجاری دو کشور، اختلافات نیز زیاد باشد اما نباید اجازه داد مناقشات دو طرف را به سمت رویارویی ببرد. 
منبع: ایرنا

خواندن 525 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395