چهارشنبه, 23 اسفند 1396 ساعت 12:34

اطلاعات تکميلي

  • با تصویب اعضای مجلس خبرگان رهبری؛

هیات اندیشه ورز در مجلس خبرگان تشکیل می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در جلسه امروز- چهارشنبه- این مجلس تشکیل هیات اندیشه ورز به ریاست آیت الله احمد جنتی به تصویب اعضا رسید.

حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی سلیمانی اظهار داشت: تشکیل هیات اندیشه ورز در مجلس خبرگان رهبری از روز گذشته در دستور کار اعضای این مجلس قرار گرفت که امروز در ادامه بحث ها و بررسی به تصویب رسید.
وی ارزیابی و رصد کردن مجموعه اهداف نظام اسلامی در چهار دهه گذشته و میزان رشد آنها و همچنین بررسی میزان تحقق اهداف انقلاب اسلامی را از اهداف تشکیل این هیات در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد.
عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: یکی از محورهای اصلی در تشکیل هیات اندیشه ورز، برقراری عدالت اجتماعی است که رهبر معظم انقلاب بر ضرورت آن تاکید دارند.
حجت الاسلام سلیمانی همچنین گفت: این هیات اهداف انقلاب اسلامی را رصد می‌کند، ساختار تشکیل این هیات باید در هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری مشخص شود که به همین منظور بیش از 20 نفر از اعضا داوطلب عضویت در این هیات شدند.
وی یادآور شد: از مجموع 20 نفر داوطلب، 10 نفر به همراه آیت الله جنتی که ریاست هیات را بر عهده خواهد داشت محورهای مورد نظر را در مجلس خبرگان رهبری پیگیری می کنند. 
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی گفت: این هیات از سال آینده کار خود را آغاز می کند.
حجت الاسلام سلیمانی همچنین گفت: در ادامه جلسه صبح امروز مجلس خبرگان رهبری، حضرات آیات و حجج الاسلام ابراهیم رئیسی، حسینی بوشهری، قربانعلی دری نجف آبادی، احمد بهشتی و محسن کازرونی به عنوان اعضاء کمیته تدوین بیانیه پایانی چهارمین اجلاسیه رسمی مجلس خبرگان رهبری انتخاب شدند.
وی ادامه داد: حسینی بوشهری و رییسی نیز امروز در سمت کارپردازی هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری ابقاء شدند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از اتمام سومین اجلاسیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، پروژه مهمی را از اعضای این مجلس خواستار شدند که در حقیقت به اساس انقلاب مربوط می شد.
آیت الله سیداحمد خاتمی سخنگوی هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری در آبان امسال در این زمینه گفت: بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب، هیات اندیشه ورز در دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری تشکیل می شود.
چهارمین اجلاسیه دور پنجم مجلس خبرگان رهبری که از روز گذشته (سه شنبه) کار خود را شروع کرده هم اینک در مرحله تعیین اعضای کمیسیون های تخصص مجلس خبرگان رهبری است. 
این اجلاسیه عصر امروز با صدور بیانیه ای به کار خود پایان می دهد.
منبع: ایرنا

خواندن 2448 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395