شنبه, 18 فروردين 1397 ساعت 16:36

اطلاعات تکميلي

  • افزایش ۱۵ درصدی سفر‌ها؛

سبقت و خواب آلودگی از عوامل ۸۵ درصد تصادفات

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس پلیس راهور: بیش از ۸۵ درصد تصادفات نوروزی به دلیل بی توجهی به جلو، خستگی و خواب آلودگی، سبقت و سرعت غیرمجاز بوده است.

سردار تقی مهری با تشکر از همکاری خوب مردم در رعایت قوانین و همچنین همه واحدهای امدادی و خدماتی که در نوروز در جاده ها حضور داشتند، افزود: متاسفانه 45 درصد تصادفات به دلیل خستگی و خواب آلودگی و بی توجهی به جلو بود که تعداد جانباختگان نسبت به سال گذشته 9 درصد افزایش یافت.
وی گفت : در مجموع با توجه به افزایش سفرها و تردد خودروها و صدور یک و نیم میلیون گواهینامه جدید و همچنین افزایش یک میلیون و 600 هزار خودروی نوشماره؛ رانندگی مردم نسبت به سال گذشته بهتر بوده است.
سردار مهری افزود: در نوروز امسال شاهد افزایش 15 درصدی سفرها نسبت به سال گذشته بودیم و آمارهای تصادفات و جانباختگان در راهور مربوط به صحنه تصادفات است و باید صبر کنیم آمار دقیق و کامل را سازمان پزشکی قانونی اعلام کند.
بیشتر جانباختگان رانندگی به محورهای فرعی برمی گردد که نسبت به سال گذشته تعداد جانباختگان جاده های فرعی دو برابر بوده است.
وی گفت: بیشتر جانباختگان رانندگی به محورهای فرعی برمی گردد که نسبت به سال گذشته تعداد جانباختگان جاده های فرعی دو برابر بوده است، زیرا در جاده های فرعی نیروهای امدادی و خدماتی کمتر حضور داشته اند.
رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه در حال حاضر 21 میلیون خودرو و 11 و نیم میلیون موتورسیکلت در کشور تردد می کند، افزود: در نوروز امسال خودروهایی که تخلفات حادثه ساز را مرتکب شد، حدود 48 هزار دستگاه خودرو بود که از سفر نوروزی آنها جلوگیری شد و همچنین حدود 30 هزار دستگاه موتورسیکلت نیز تخلف حادثه ساز مرتکب شد که متوقف کردیم.
سردار مهری در پایان از همکاری صمیمانه صدا و سیما با راهور و سایر دستگاه های امداد و نجات تشکر کرد.
منبع: صدا و سیما 
خواندن 1328 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395