دوشنبه, 20 فروردين 1397 ساعت 12:53

اطلاعات تکميلي

  • نایب رئیس فدراسیون بسکتبال خبر داد:

جریمه 50 هزار دلاری در انتظار باشگاه پالایش نفت آبادان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نایب رئیس زنان فدراسیون بسکتبال با اشاره به اعزام نشدن تیم زنان باشگاه پالایش نفت آبادان به اردن برای حضور در رقابتهای غرب آسیا گفت: در صورت اعزام نشدن این تیم به مسابقات، جریمه 50 هزار دلاری «فیبا» در انتظار باشگاه خواهد بود.

تیم بسکتبال زنان پالایش نفت آبادان که قرار بود ساعت 14 روز یکشنبه تهران را به مقصد اردن و حضور در رقابت های بسکتبال زنان غرب آسیا ترک کند، بر اساس گفته فریده شجاعی نایب رئیس زنان فدراسیون بسکتبال در حال حاضر با پرداخت جریمه 50 هزاردلاری مواجه شده است. 

شجاعی امروز (دوشنبه) گفت: با اینکه پیش تر به صورت شفاهی با مدیران باشگاه پالایش نفت آبادان در مورد جریمه 50 هزار دلاری فدراسیون بین المللی بسکتبال (فیبا) صحبت کرده بودیم، اما امروز به صورت کتبی مبلغ جریمه به آنان ابلاغ می شود.
وی افزود: البته این باشگاه هنوز فرصت کافی برای اعزام تیمش به این رقابت ها را از دست نداده است و چنانچه زودتر اتفاقات پیش آمده در فرودگاه به ما اعلام می شد، شاید با پیگیری مجدد مسئولان فدراسیون یا وزارت ورزش قابل حل بود.
وی در این رابطه توضیح داد: تیم بسکتبال زنان پالایش نفت آبادان از ساعت 11 دیروز در فرودگاه امام خمینی (ره) حضور داشت و همه کارها از جمله تحویل چمدان ها انجام شده بود، اما درست موقع سوار شدن به هواپیما، بر اساس شنیده ها، وزارت نفت یا باشگاه پالایش نفت اعلام می کند که بازیکنان حق ورود به پرواز ترکیش را ندارند.
نایب رئیس زنان فدراسیون بسکتبال ادامه داد: حتی پرواز ترکیش ایر برای برگرداندن چمدان ها به بازیکنان با تاخیر مواجه می شود که در نهایت چمدان ها به بازیکنان پس داده شد و با وجود اینکه بازیکنان تا ساعاتی از بامداد امروز در فرودگاه ماندند و مسئولان باشگاه مجددا اجازه سفر را اعلام کردند ولی متاسفانه دیگر امکان تهیه بلیت فراهم نشد.
به گفته شجاعی، اگرچه تلاش هایی از سوی مسئولان باشگاه پالایش نفت آبادان برای تهیه مجدد بلیت به استانبول برای بازیکنان آغاز شد، اما چون امکان گرفتن بلیت برای همه بازیکنان در یک پرواز وجود نداشت، انجام این سفر میسر نشد.
نایب رئیس فدراسیون بسکتبال ادامه داد: از حدود دو هفته تا 10 روز پیش زمزمه هایی در خصوص اعزام نشدن تیم بسکتبال زنان پالایش نفت آبادان به رقابت های غرب آسیا شنیده شد و سپس این مساله به صورت شفاهی از طرف باشگاه به فدراسیون اعلام می شود که ما هم به صورت شفاهی مساله پرداخت جریمه 50 هزار دلاری را در صورت انصراف به آنان اعلام کردیم.
وی ادامه داد: پس از اعلام شفاهی انصراف باشگاه، این مساله از سوی فریبا محمدیان و محمد رضا داورزنی معاونان وزیر ورزش در مذاکره با مدیران وزارت نفت و باشگاه مورد پیگیری قرار گرفت و در نهایت باشگاه اعلام کرد که تیم اعزام خواهد شد.
شجاعی گفت: البته ما این مساله را از جهت دیگر نیز بررسی و پیگیری کردیم و برای اینکه مبادا تیم پالایش نفت باز تصمیم به عدم اعزام تیمش به رقابت های بسکتبال غرب آسیا بگیرد، به تیم های سوم چهارم سوپر لیگ 95 یعنی تیم های شرکت گاز تهران و گروه بهمن اعلام کردیم که آمادگی این را داشته باشند که در صورت نیاز جایگزین پالایش نفت شوند.
این مدیر ورزشی زنان افزود: متاسفانه روز گذشته با وجود همه هماهنگی ها از سوی وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون بسکتبال و کادر فنی تیم، تیم به ترکیه اعزام نشد و حالا باشگاه با جریمه 50 هزار دلاری مواجه است .
شجاعی گفت: البته باز هم فرصت برای اعزام تیم وجود دارد، اما تصور کنید این بازیکنان نزدیک 15 ساعت در فرودگاه بوده خسته و مضطرب هستند و در صورت اعزام باید بین 5 تا 10 ساعت هم در فرودگاه استانبول بمانند و به احتمال زیاد به جلسه قبل از مسابقات هم نمی رسند و با توجه به بازی های سنگین و سختی که در پیش دارند باید دید آیا این اعزام منطقی و درست هست یا خیر؟ 
وی ادامه داد: از شب گذشته تاکنون در تلاش برای تماس با مسئولان باشگاه پالایش نفت آبادان هستم که این تماس برقرار نشده است و باید همه چیز از جمله مبلغ جریمه مورد بحث و بررسی با مسئولان این باشگاه قرار گیرد.
رقابت های بسکتبال زنان غرب آسیا با حضور هفت تیم از کشورهای ایران، لبنان، فلسطین و اردن از فردا (سه شنبه) تا 26 فروردین ماه به میزبانی امان پایتخت کشور اردن برگزار می شود و قرار بود دو تیم کوشا سپهر تهران و پالایش نفت آبادان راهی این رقابت ها شوند.
منبع: ایرنا

خواندن 474 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395