یکشنبه, 26 فروردين 1397 ساعت 14:33

عقب‌نشینی بورس در روز یکشنبه

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

شاخص بورس روز یکشنبه تحت تاثیر معاملات کم حجم و بی رمق 299 پله افت کرد و به رقم 95 هزار و 987 واحدی رسید.

در معاملات امروز 503 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش 947 میلیارد ریال در 40 هزار و 373 نوبت داد و ستد شد.
همه شاخص های اصلی بازار سرمایه امروز روندی کاهشی داشتند، بر این اساس، شاخص قیمت (وزنی - ارزشی) که در آن ارزش سهام شرکت های بزرگ اثر بیشتری بر شاخص می گذارد 94 واحد و شاخص کل (هم وزن) که در آن ارزش و وزن همه شرکت های بزرگ و کوچک در محاسبه شاخص کل، یکسان در نظر گرفته می شود، 85 واحد افت کرد.
شاخص قیمت (هم وزن) که بیانگر سطح عمومی قیمت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس است، 63 واحد و شاخص آزاد شناور که بیانگر آن بخشی از سهام شرکت هاست که قابل معامله در بورس باشد، 394 واحد پایین آمد.
شاخص بازار اول که به شرکت هایی اختصاص دارد که از نظر سرمایه، سودآوری و درصد سهام آزاد شناور شرایط بهتری دارند، 224 واحد و شاخص بازار دوم بورس 573 واحد کاهش یافت.
** خودرو صدرنشین شد
گروه خودرو در معاملات امروز صدرنشین بورس شد؛ در این گروه 129 میلیون سهم به ارزش 127 میلیارد ریال داد و ستد شد.
گروه فلزات اساسی به ارزش 119 میلیارد ریال و کانی های فلزی به ارزش 74 میلیارد ریال جایگاه های بعدی را به خود اختصاص دادند.
در رده چهارم، گروه بانکی با معاملاتی به ارزش 68 میلیارد ریال جای گرفت.
گروه فرآورده های نفتی نیز با معاملاتی به ارزش 67 میلیارد ریال رده پنجم را از آن خود کرد.
در معاملات امروز، نمادهای فارس (هلدینگ خلیج فارس)، فملی (ملی صنایع مس)، جم (پتروشیمی جم)، کگل (صنعتی ومعدنی گل گهر) و شسینا (صنایع شیمیایی سینا) بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند؛ در مقابل مبین (پتروشیمی مبین) و فخوز (فولاد خوزستان) بالاترین تاثیر مثبت را بر شاخص وارد کردند.
**درجا زدن آیفکس
شاخص فرابورس (آیفکس) امروز، حدود یک پله رشد کرد و در جایگاه یک هزار و 65 واحدی ایستاد.
در معاملات امروز فرابورس بیش از 206 میلیون سهم و اوراق بهادار به ارزش یک هزار و 974 میلیارد ریال در 28 هزار نوبت خرید و فروش شد.
در معاملات امروز نمادهای مارون (پتروشیمی مارون)، هرمز (فولاد هرمزگان جنوب) و بمپنا (تولید برق عسلویه مپنا)، تاثیر مثبت بر شاخص داشتند اما زاگرس (پتروشیمی زاگرس)، ذوب (ذوب آهن) و خراسان (پتروشیمی خراسان) تاثیر منفی بر جای گذاشتند.
منبع: ایرنا

خواندن 508 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395