دوشنبه, 27 فروردين 1397 ساعت 13:15

اجلاس وزیران خارجه اکو فردا در تاجیکستان برگزار می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بیست و سومین اجلاس شورای وزیران امور خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی - اکو- فردا سه شنبه درپایتخت تاجیکستان برگزار می شود.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری ' اوستا' به نقل از وزارت امور خارجه تاجیکستان، در این اجلاس که در شهر دوشنبه برگزار می شود، وزیران و معاونان امور خارجه، 10 کشور عضو اکو حضور خواهند داشت. 
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه برای شرکت دراین اجلاس امروز عازم دوشنبه پایتخت تاجیکستان شد.
بنا به این گزارش، حاضران بیست و سومین اجلاس شورای وزیران امور خارجه اکو، روند اجرای پروژه و برنامه ها در قالب سازمان همکاری اقتصادی، تعاملات دبیرخانه این سازمان با دیگر نهادهای بین المللی و فعالیت نهادهای تخصصی و وابسته اکو را بررسی می کنند. 
پیشرفت و ارزیابی اجرای اهداف و وظایف منعکس شده در سند مربوط به چشم انداز فعالیت سازمان همکاری اقتصادی موسوم به' چشم انداز اکو – 2025 '، تدوین برنامه جدید این سازمان برای کمک به افغانستان و نیز مسایل اداری و مالی اکو از جمله موضوعات مورد بررسی این اجلاس اعلام شده است. 
پیش از اجلاس وزیران امورخارجه، روز - دوشنبه - نشست مقامات ارشد کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی ( اکو ) در دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار می شود. 
همچنین در قالب بیست و سومین اجلاس شورای وزیران امور خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی نمایشگاه صنایع دستی کشور عضو در پارک ' بوگی ایرم ' دوشنبه برگزار می شود.
ایران، جمهوری آذربایجان، ترکیه، افغانستان، ازبکستان، ترکمنستان، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان و پاکستان، 10 کشور عضو اکو هستند.
منبع: ایرنا

خواندن 285 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395