چهارشنبه, 29 فروردين 1397 ساعت 10:59

تجارب ورزشی ایران را به کشورهای اسلامی منتقل می‌کنیم

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

وزیر ورزش و جوانان که امروز چهارشنبه برای شرکت در چهارمین اجلاس وزرای جوانان و ورزش سازمان همکاری اسلامی، به باکو سفر کرده است، گفت : در این اجلاس تجارب جمهوری اسلامی ایران در حوزه ورزش و جوانان را به کشورهای اسلامی منتقل می کنیم.

مسعود سلطانی، در فرودگاه حیدر علی اف باکو افزود: کشورمان در سال های اخیر بویژه در بخش جوانان و ورزش دستاوردهای بسیار خوبی داشته است و این تجربیات را در این اجلاس مطرح خواهیم کرد و تلاش می کنیم در جلسات و در نشست های دوجانبه از تجربیات کشورهای مختلف هم استفاده کنیم.
وی افزود: ما در رشته های مختلف ورزشی توانستیم موفقیت های قابل توجهی را در سطح آسیا و جهان کسب کنیم و همچنین در گسترش ورزش همگانی در میان آحاد مردم در طول چهار سال گذشته کارنامه خوبی داریم که زمینه ساز سلامت جسمی و روحی جامعه است.
سلطانی فر با اشاره به اینکه، در بخش جوانان هم در طول سال های گذشته اتفاقات خوبی افتاده است، اضافه کرد: گسترش سازمان های مردم نهاد مرتبط با جوانان یکی از این اتفاقات است و تعداد آنها از کمتر از 100 سازمان در سال 1392 به حدود 2 هزار سازمان در سال 1396 رسیده است.
وزیر ورزش و جوانان گفت: امروز در حدود 100 شهر، خانه جوانان داریم که محل تجمع ، بحث و تبادل نظر و همکاری های بخش های مختلف جوانان است.
سلطانی فر، در مورد سیاست های دولت در رابطه با جوانان، اظهار داشت: سیاست ما این است که بتوانیم از منظر رسیدگی به مسائل و مشکلات جوانان کشور، سازمان های مردمی را توانمند و زمینه های اشتغال جوانان و ایجاد تسهیلات برای ازدواج آنها را فراهم کنیم و اقداماتی برای استحکام بنیاد خانواده داشته باشیم. 
وی صریح کرد: این تجربیات را در این اجلاس مطرح خواهیم کرد و تلاش می کنیم در جلسات اجلاس و در نشست های دوجانبه از تجربیات کشورهای مختلف هم استفاده کنیم. 
وزیر ورزش و جوانان، گفت: در سال 2017 میلادی، ایران میزبانی کشورهای اسلامی را در رده جوانان در شهر شیراز پایتخت جوانان کشورهای اسلامی میزبانی کرد و در این سال ما برنامه های متنوع و متعددی در سطح استان و کشور داشتیم و توانستیم از تجربیات کشورهای دیگر استفاده کنیم و تجربیات خود را هم منتقل کنیم.
سلطانی فر تاکید کرد که این اجلاس فرصتی است که با حضور وزیران ورزش و جوانان کشورهای اسلامی بتوانیم با بحث و تبادل نظر داشته باشیم.
وی افزود: در حاشیه این اجلاس هم با چند نفر از وزیران ورزش و جوانان کشورهای مختلف ملاقات هایی خواهیم داشت و با بحث وتبادل نظر زمینه همکاری مشترک و گسترده را با کشورهای اسلامی فراهم خواهیم کرد.
چهارمین اجلاس وزیران ورزش و جوانان سازمان همکاری اسلامی امروز با حضور وزیران کشورهای عضو این سازمان در باکو آغازمی شود و تا فردا پنجشنبه ادامه خواهد داشت.
سازمان همکاری اسلامی (OIC)، دومین سازمان بین دولتی پس از سازمان ملل متحد است که 57 کشور از چهار قاره درآن عضویت دارند.
منبع: ایرنا

خواندن 537 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395