دوشنبه, 03 ارديبهشت 1397 ساعت 16:08

اطلاعات تکميلي

  • وزیر علوم:

وزیر علوم: مشکل ارز دانشجویی برطرف شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: برای دانشجویانی که از طریق صرافی‌ها و بدون مراجعه به سازمان امور دانشجویی ارز دریافت می‌کردند، تصمیم‌های جدیدی برای تامین ارز آنان گرفته شده است.

منصور غلامی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: با همکاری بانک مرکزی سعی شده مشخصات دانشجویانی که از قبل در سازمان امور دانشجویی بورسیه یا ارز بگیر بودند و با هزینه شخصی پرونده داشتند به بانک مرکزی ارایه شده تا مانند روال قبل در سامانه ثبت نام و به بانک معرفی شوند. 
وی تاکید کرد: هیچ تغییری در این روند اتفاق نیفتاده است غیر از اینکه توقف چند روزه جبران می شود. 
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: دانشجویانی که از طریق صرافی ها و بدون مراجعه به سازمان امور دانشجویی ارز دریافت می کردند مذاکراتی شده تا این روش را ساماندهی کنیم که تصمیم گیری آن نهایی شده است و در آینده نزدیک اعلام خواهد شد. 
وی همچنین با اشاره به همایش توسعه روابط علمی ایران و افغانستان افزود: این همایش در راستای توسعه ارتباطات علمی و آموزشی بین 2 کشور برگزار شده است. 
غلامی اظهار کرد: مقدمات این همایش در کارگروه‌هایی در وزارتخانه از قبل پیش بینی شده بود. 
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: هدف این همایش در حوزه آموزش ،همکاری برای ارتقای سطح دانش و مهارت علمی و فناوری استادان جوان دانشگاه های افغانستان و در حوزه پژوهش همکاری های تحقیقاتی بین دانشگاه های دو کشور است. 
وی انجام طرح‌های پژوهشی مشترک بین‌المللی، مبادله استاد و دانشجو، انتشارات مشترک برگزاری کنفرانس‌ها و نشست‌های علمی مشترک، تاسیس رشته‌های مشترک، برگزاری دوره‌های مشترک تحصیلات تکمیلی، انتقال دانش فنی و یافته‌های پژوهشی، میزبانی فرصت مطالعاتی استادان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی از جمله محورهای این همایش عنوان کرد. 
غلامی تصریح کرد: به منظور همکاری دانشگاه پیام نور، فنی و حرفه ای و جامع علمی کاربردی برای آموزش های مهارتی مذاکراتی انجام شده است و امیدواریم بر اساس برنامه هایی که بین گروه های کاری تدوین و نهایی می شود و به نظر مسئولان 2 کشور می رسد این مهم در اولین فرصت اجرایی شود. 
وی افزود: همسایگی و سابقه حضور اتباع کشور افغانستان می تواند زمینه ساز عملی برای حضور دانشجویان افاغنه در دانشگاه های استان کرمان باشد. 
همایش یکروزه توسعه روابط آموزش عالی ایران و افغانستان با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، استاندار کرمان و جمعی از مسئولان محلی در رفسنجان برگزار شد. 
منبع: ایرنا

خواندن 514 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395