شنبه, 08 ارديبهشت 1397 ساعت 12:57

اطلاعات تکميلي

  • آخوندی:

آمریکا بدنبال حفظ صلح از طریق سرکوب ملتهاست

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

وزیر راه و شهرسازی، اقدامات آمریکا را موجب ناپایداری منطقه دانست و افزود: آمریکا به دنبال حفظ صلح از طریق سرکوب ملتهاست که با مشارکت بین المللی باید با این مشکل مقابله کنیم.

«عباس آخوندی» روز شنبه در ششمین همایش تجاری بانکی ایران و اروپا، ایران را طرف قابل اعتماد برای مذاکره دانست و افزود: با وجود همه تنش ها، ایران به مسئولیت خود در منطقه عمل می کند
وی ادامه داد: جنگی را در منطقه شروع نکردیم اما در قبال منطقه احساس مسئولیت می کنیم.
وی با بیان اینکه هواپیمایی و دریانوردی بدون پیوستن به قواعد بین المللی امکان پذیر نیست، افزود: اگر پیمانی هست که نتوانستیم به آن بپیوندیم، باید مشکل را حل کنیم.
اخوندی افزود: همچنین تمدن ایران متشکل از اقوام گوناگون است که بحث تساهل، تسامح و سازگاری آموزه‌های جدیدی برای ما نیست بلکه چند صد ساله و چند هزار ساله است، در نتیجه با وجود همه تنش ها در منطقه مسائل ایران و همسایگان حل شدنی است و ایران می‌تواند این مشکلات را حل کند.
وزیر راه و شهرسازی سازی گفت: ما در حال بازخوانی موقعیت خود در سطح منطقه و جهان هستیم و معتقدم می توانیم بازخوانی موفقی داشته باشیم .
آخوندی با بیان اینکه بعد از برجام مذاکرات در دو سطح پیگیری شد، گفت: یکسری مذاکرات سیاسی و دیگری اقتصادی بود.
وی تصریح کرد: مشکل ما با اروپا این بود که در مذاکرات سیاسی از پشتیبانی سیاسی برخوردار نبود و همواره نگران رفتارهای خشن و همراه با تنبیه و یک جانبه آمریکا بود .
آخوندی بیان کرد: باید خوش بین باشیم که اروپایی ها به این نتیجه برسد که بخش سیاسی از اقتصاد حمایت کند. 
وی اظهارداشت : معتقدم اگر اراده سیاسی بر این باشد که به تفاهم پایدار برسیم شروع دور مذاکرات با اتحادیه اروپا شاید موثر باشد.
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه در مذاکرات خود را به اروپا محدود نکردیم، گفت: ما با چین، هند و روسیه نیز مذاکراتی داشتیم و در بحث لجستیک و تجارت کارهای خوبی در دست انجام داریم. 
وی افزود: اروپا نقش موثری در ایجاد صلح در منطقه و توسعه اقتصادی در ایران دارد. 
آخوندی در ادامه با بیان اینکه نیروهای جدیدی وارد صحنه قدرت جهانی شده است، گفت: بی گمان جهان در وضعیت فعلی در حال انتقال از وضعیت تعادل تک قطبی به تعادل جدید است. 
وی تصریح کرد: صحبتهای رییس جمهور آمریکا ارتجاع کامل است و مطابق با اقتصاد و تجارت آزاد نیست.
ششمین همایش تجاری و بانکی ایران - اروپا، هشتم و نهم اردیبهشت ماه در هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار می شود.
منبع: ایرنا

خواندن 1857 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395