شنبه, 08 ارديبهشت 1397 ساعت 14:35

12 هزار میلیارد تومان تسهیلات ازدواج سال گذشته پرداخت شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر ورزش و جوانان از پرداخت 12 هزار میلیارد تومان تسهیلات ازدواج به یک میلیون و 175 هزار متقاضی در سال 1396 خبر داد.

مسعود سلطانی‌فر روز شنبه در نشست هم اندیشی رییسان مجمع سازمان های مردم نهاد سراسر کشور و جوانان احزاب و تشکل ها درمورد میزان تسهیلاتی که در سال های اخیر به ازدواج جوانان اختصاص یافت، گفت: در سال 92 مجموع تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده به جوانان تا سقف سه میلیون تومان، دو هزار و 900 میلیارد تومان بود که این رقم در سال 1395 با سقف 10 میلیون تومان به 9هزار و 800 میلیارد تومان یعنی به سه و نیم برابر افزایش یافت.
وی ادامه داد: این تسهیلات در سال گذشته به مرز 12 هزار میلیارد تومان رسید که از بین حدود یک میلیون 290 هزار نفر متقاضی یک میلیون و 175 هزار نفر این تسهیلات را دریافت کردند.
وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: تلاش دولت تحقق وعده ها و سیاست هها است که مهم ترین آن مشارکت اجتماعی جوانان به عنوان حقوق شهروندی است.
سلطانی فر خاطرنشان کرد: دولت تلاش می کند مشارکت اجتماعی جوانان را که با نگاه امنیتی در دولت های گذشته محدود شده بود به فضای امن و سالم تبدیل کند.
وی یادآور شد: بر این باوریم اگر مشارکت جوانان تحقق پیدا نکند موارد مختلفی از جهت شخصی و اجتماعی برای کشور به وجود می آید.
وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: هیچ کس نمی تواند منکر شود که مجموعه دولت برای تحقق زمینه های مشارکت جوانان قدم های اساسی برنداشته است.
سلطانی فر در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات دولت برای تسهیل اطلاعات و ارتباطات اشاره کرد و گفت: در عصر حاضر این حقوق غیر قابل انکار شهروندی است و مجموعه دولت بحث دسترسی به اطلاعات و شفاف سازی را به عنوان یک سیاست و رویکرد مهم در دستور کار خود قرار داده است.
وی ادامه داد: در مدت مسئولیت در این وزارتخانه در سفر به استان ها با جوانان نشست هایی داشتم و به صورت جداگانه با سازمان های مردم نهاد 18 استان جلسه برگزار کردم و ازنزدیک با انتقادها، پیشنهادها و نظرات آنها آشنا شده ام که توانست ما را در برنامه ریزی ها کمک کند.
وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: در این وزارتخانه تا آنجا که امکان داشت در استفاده از مدیران جوان و زنان قدم هایی اساسی برداشته ایم، البته جا دارد در این زمینه قدم های دیگری برداریم.
سلطانی فر تصریح کرد: دفاتر مشاوره و ازدواج را در استان ها راه اندازی کردیم تا بنیان خانواده را تحکیم بخشیم.
سلطانی فر افزود: در ابتدای کار دولت سازمان های مردم نهاد مرتبط با جوانان کمتر از 100 فقره بود و در حال حاضر به مرز دو هزار سمن رسیده است و ما در جهت توانمندسازی آن قدم هایی برداشتیم.
وی همچنین گفت: در دولت های نهم و دهم «خانه های جوان» که در دولت اصلاحات ایجاد شده بود به دستگاه های دیگر واگذار شد. 
وزیر ورزش و جوانان افزود: در آغاز دولت یازدهم یک خانه جوان فعال در کشور نداشتیم اما امروز خانه جوان از مرز 70 خانه گذشته است که اگر مشکلات اجرایی آن حل شود، می توانیم آن را گسترش داده و تا پایان سال به 120 خانه جوان هم برسانیم.
سلطانی فر در ادامه به جوان گرایی در وزارت ورزش و جوانان اشاره کرد و یادآور شد: مدیران بسیاری از فدراسیون های ورزشی سابقه کار بین 25 تا 30 سال داشتند،در فرآیند انتخابات جدید مدیران قبلی و سابقه دار جای خود را به مدیران جوان دادند یعنی ما یک جوان گرایی را در فدراسیون ها آغاز کرده ایم.
وی افزود: در استان ها پنج مدیرکل کمتر از 40 سال داریم که عملکرد آنها به گونه ای است که همه راضی هستند و در ستادهای زیرمجموعه این وزارتخانه هم تا آنجایی که امکان پذیر بوده است، توانستیم قدم هایی را برداریم و برخواهیم داشت.
وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: تغییر نسل در این وزارتخانه در دولت دوازدهم محقق می شود و تلاش می کنیم نسل جدیدی در وزارت ورزش و جوانان تا پایان دولت حاکم شود.
نشست هم اندیشی رییسان مجامع سازمان های مردم نهاد سراسر کشور و جوانان احزاب و تشکل ها صبح شنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری ، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و نمایندگان مجامع سازمان های مردم نهاد در آکادمی المپیک برگزار شد.
منبع: ایرنا

خواندن 518 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395