شنبه, 08 ارديبهشت 1397 ساعت 15:51

قوانین و مقررات آموزشی دانشگاه‌ها یکپارچه سازی می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم از ابلاغ آیین‌نامه " یکپارچه سازی قوانین و مقررات آموزشی دانشگاه‌ها" تا پایان اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: نسخه نهایی این آیین‌نامه آماده شده و منتظر امضای معاون آموزشی وزارت علوم هستیم.

دکتر آهنچیان ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: تنظیم آیین نامه " یکپارچه سازی قوانین و مقررات آموزشی دانشگاه‌ها" که مقاطع تحصیلی کاردانی تا دکتری تخصصی را در برمی‌گیرد به پایان رسیده و خوشبختانه معاونین آموزشی دانشگاه‌های سطح یک در تدوین این آیین نامه نهایت همکاری را انجام دادند.

وی در ادامه تصریح کرد: آیین نامه فوق منتظر امضای معاون آموزشی وزارت علوم است و پس از تایید بلافاصله به دانشگاه‌ها ابلاغ خواهد شد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم خاطرنشان کرد: آیین نامه " یکپارچه سازی قوانین و مقررات آموزشی دانشگاه‌ها" چارچوب کلی برای انتظام بخشی به برنامه‌های آموزش و تحصیلات تکمیلی را به دانشگاه‌ها می‌دهد و بر اساس آن اختیار تنظیم شیوه نامه و جزییات قوانین و مقررات در خصوص مقاطع تحصیلی را به دانشگاه‌ها داده خواهد شد. در واقع این آیین نامه در مسیر استقلال دانشگاه‌ها ابلاغ خواهد شد.

دکتر آهنچیان اضافه کرد: قرار بر این بود که آیین‌نامه فوق قبل از پایان سال 96 به دانشگاه‌ها ابلاغ شود، اما واقعیت این است که قبل از پایان سال به دلیل انجام یک مرحله دیگر از کار کارشناسی در خصوص این آیین نامه ابلاغ آن برای بررسی تخصصی‌تر و رفع اشکالات احتمالی در دانشگاه‌های سطح یک برای یک ماه دیگر متوقف شد و در حال حاضر این دانشگاه‌ها نظر خود در زمینه آیین نامه را ارائه کردند و ما منتظر امضای معاون آموزشی هستیم  و تا پایان این ماه به دانشگاه‌ها ابلاغ می‌شود.

منبع: ایسنا

خواندن 456 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395