سه شنبه, 11 ارديبهشت 1397 ساعت 11:23

اهتمام ویژه برای راه‌اندازی قطار شهری کرج

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

استاندار البرز گفت: بهره‌برداری از قطار شهری کرج بار بزرگی از ترافیک این کلانشهر را می‌کاهد.

محمدعلی نجفی در جلسه بررسی فاز یک خط ۲ قطار شهری کرج که امروز در محل سابیر برگزار شد با تاکید بر ضرورت تسریع در راه اندازی این امکان برای کلانشهر کرج افزود: از ابتدای حضور در البرز با توجه به شرایط خاص استان، به جد درصدد گره گشایی از راه ها بودیم.
 
وی ادامه داد: اکنون پروژه‌های بزرگ حوزه راه البرز با سرعت در حال پیشرفت است و با اهتمام ویژه ای نیز درصدد تسریع در روند تکمیل و راه اندازی قطار شهری کرج نیز هستیم.
 
نجفی با بیان اینکه شورای شهر و شهرداری کرج باید با جدیت ویژه‌ای پیگیر تکمیل پروژه قطار شهری باشند، گفت: البته تاکنون تمرکز روی این طرح بزرگ وجود داشته و انتظار می‌رود که تا رسیدن به نتیجه نهایی ادامه داشته باشد.
 
وی افزود: در این جلسه به فوریت، طی تماس تلفنی با شورای عالی فنی کشور، موضوع قطارشهری کرج در دستور بررسی قرار گرفت تا در اسرع وقت در این رابطه تصمیم گیری شود.
 
استاندار البرز با اشاره به اینکه پیگیری جدی باید در خصوص فاینانس این طرح صورت گیرد اضافه کرد: اکنون پروژه قطار شهری کرج فعال است و موانع آن در حوزه استان حل شده است.
 
وی گفت: در شرایط فعلی کلانشهر کرج با مشکلات عدیده ترافیکی مواجه است که با راه اندازی قطار شهری، بار بزرگی از این ترافیک کاسته خواهد شد.
 
نجفی افزود: با توجه به برآوردهای صورت گرفته، فاز یک خط ۲ پروژه قطار شهری کرج، اکنون ۳۲.۱ درصد پیشرفت داشته و مقرر شد طی حدود ۳ سال نیز با اعتبار سالی یک میلیارد تومان به بهره برداری برسد


منبع: ایلنا
خواندن 447 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395