شنبه, 15 ارديبهشت 1397 ساعت 15:21

چهارمین جلسه دادگاه عوامل تروریستی داعش آغاز شد

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده عوامل تروریستی داعش در حمله به مجلس شورای اسلامی و حرم امام راحل آغاز شد.

چهارمین جلسه رسیدگی به این پرونده روز-شنبه- در شعبه ١٥ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی به صورت علنی در حال برگزاری است.

بر اساس این گزارش، سه جلسه قبل رسیدگی به این پرونده به ترتیب در تاریخ های هشتم، نهم و دهم اردیبهشت برگزار شد و نماینده دادستان در جلسه نخست کیفرخواست هشت متهم را قرائت کرد.
جلسه دوم این دادگاه عمدتا به دفاعیات متهم ردیف اول به نام «س.م» در برابر اتهامات وارده گذشت و در جلسه سوم نیز متهم ردیف سوم در جایگاه حاضر شد.
اتهام متهمان عمدتا، عضویت در داعش، قاچاق اسلحه به کشور، حمل و نگهداری اسلحه،‌ ورود غیر مجاز به کشور، جعل و استفاده از سند مجعول و حمل اسپری گاز اشک‌آور عنوان شده است.
قاضی صلواتی در آغاز جلسه دادگاه با استناد به موادی از قانون آیین دادرسی کیفری و دعوت حضار به رعایت نظم در دادگاه و قرائت اتهامات متهم ردیف سوم مبنی بر معاونت در افساد فی‌الارض مستوجب اعدام، جعل شناسنامه و کارت ملی و خرید، حمل و نگهداری اسلحه و مهمات سبک و سنگین، از «ر.ب» خواست تا برای دفاعیات در برابر اتهامات وارده در جایگاه حاضر شود.
‎متهم که خود را مربی باشگاه ورزشی معرفی کرده بود این گونه تعریف کرد که یک روز در حال برگشت از باشگاه ، فردی به نام «الف» به منزل او رفت و گفت که قرار است چند نفر از آشنایانش وارد کشور شوند و از او خواست با هم به دنبال مهمانانش بروند و او هم بابت بدهکاری که به الف داشت، پیشنهادش را پذیرفت.
‎متهم ردیف سوم نسبت به این پرسش رئیس دادگاه که مهمانان چه کسانی هستند و با چه هدفی این گونه وارد کشور می‌شوند، اظهار بی اطلاعی کرد و ادامه داد: با الف به مکان مورد نظر رفتیم اما مهمانانش را پیدا نکردیم و بعد از ٢٠ دقیقه جست و جو آنان را یافتیم.
‎قاضی صلواتی با استناد به گزارشات، این ادعای متهم را رد کرد و گفت که شما راه بلد بودید و برای همین هم به آنجا رفتید پس بهتر است با دادگاه صادق باشید.
‎«ر.ب»هم این طور مطالبش را ادامه داد که مهمانان را پس از وارد کردن به مرز، یک هفته در منزل یکی از دوستان اسکان داده و سپس آنان را به خانه ای دیگر منتقل کردند.
‎رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران از او پرسید: مگر قرار نبود پول بگیری و آنان را به داخل کشور بیاوری پس چرا چند روز همراهی شان کردی؟ و متهم ادعا کرد که چون پولش را نگرفته بود آنان را همراهی کرد تا بتواند پولش را بگیرد.
منبع: ایرنا

خواندن 845 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395