دوشنبه, 17 ارديبهشت 1397 ساعت 14:20

اطلاعات تکميلي

  • آخوندی:

نمی‌توانیم 30 میلیون وسیله نقلیه را کنترل کنیم

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت استفاده از سیستم‌های هوشمند در کنترل وسایل نقلیه در راه‌های کشور گفت: هم اکنون 30 میلیون وسیله نقلیه (خودرو ـ موتورسیکلت) در کشور فعال است و کنترل آنها با امکانات مکانیکی دیگر عملی نیست.

«عباس آخوندی» روز دوشنبه در گردهمایی روسای ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور افزود: زمانی طول راه های کشور 50 هزار کیلومتر و یک و نیم میلیون وسیله نقلیه در کشور بود و کنترل آن با استفاده از سیستم های مکانیکی عملی بود اما اکنون با این میزان وسیله نقلیه در کشور باید توسعه سیستم های هوشمند در راه های کشور مورد توجه جدی قرار گیرد تا شاهد ارتقای امنیت در راه های کشور باشیم.
وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: در چهار سال گذشته سرمایه گذاری زیادی در حوزه استقرار سیستم های هوشمند در راه های کشور انجام شده و در این راستا 700 میلیارد تومان برای نصب دوربین های نظارتی در راه های کشور سرمایه گذاری شده است.
آخوندی با بیان اینکه حدود 10 میلیون وسیله نقلیه غیرفعال نیز در کشور وجود دارد، اظهار داشت: کنترل این همه وسایل نقلیه در سطح کشور نیازمند سیستم های هوشمند پیشرفته است. 
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سالانه بیش از 600 میلیون تن کالا در سطح راه های کشور جابجا می شود، گفت: حمل و نقل جاده ای مورد توجه و حساسیت همگان است و هرچه در توان داریم باید برای بهبود این سیستم حمل و نقل به کار ببندیم.
آخوندی بر ارتقای ایمنی در بخش حمل و نقل جاده ای تاکید کرد و افزود: هیچ چیز به اندازه ایمنی در این بخش برای وزارت راه و شهرسازی اهمیت ندارد.
وی اظهارداشت: با پلیس بر سر گواهینامه و نظام بیمه در حال مذاکره هستیم زیرا در شیوه کنونی خودروها بیمه می شوند اما رانندگان که عامل بزرگی در بروز حوادث رانندگی هستند، بیمه نمی شوند و با رفتارهای خطرناک آنها بر حجم سوانح جاده ای افزوده می شود.
آخوندی بر تجاری سازی بخش حمل و نقل جاده ای تاکید کرد و گفت: با توجه به محدودیت منابع دولت، باید توجه کنیم که سرمایه گذاری های انجام شده چه میزان بهره تجاری برای کشور دارد.
وزیر راه و شهرسازی افزود: پروژه‌ های آزادراهی تهران - قم، تهران - ساوه و قزوین - رشت باید با رویکرد تجاری سازی، ارتقای سطح سرویس و بهبود خدمت رسانی به بخش خصوصی منتقل ‌شود. 
آخوندی تاکید کرد: مردم، مجلس و وزارت راه وشهرسازی همه به این نتیجه رسیده اند که باید با تجاری سازی در این بخش به ارتقا بهره وری کمک کنیم که این مساله در حفظ سرمایه های ملی بسیار مهم است.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه گفت: باید با همکاری پلیس و گمرک، توسعه پایانه های مرزی و تسهیل تردد، شبکه جاده ای ایران را به کشورهای همسایه متصل کنیم.
آخوندی با بیان اینکه مفهوم لجستیک در تجاری سازی بسیار اهمیت دارد، گفت: اگر چه ایران را به عنوان چهارراه ترانزیتی جهان می‌شناسند اما این ویژگی زمانی عملکرد خوبی دارد که تردد سریع، آسان و روان در آن انجام شود. 
عضو کابینه دولت دوازدهم تاکید کرد: نباید در مسیر ترددها مانع ایجاد کنیم، بلکه باید به توسعه لجستیک پارک‌ها بیندیشیم و با عضویت در کنوانسیون‌های مختلف بین المللی در حوزه حمل ونقل جاده‌ای، کارایی خود را در این بخش افزایش دهیم. 
آخوندی از راهداران در انجام وظایف خود در سفرهای نوروزی امسال تمجید کرد و گفت: همه مردم و مسئولان از عملکرد شما در این ایام سپاسگزار هستند. 
عبد الهاشم حسن نیا رئیس سازمان راه داری و حمل ونقل جادهای کشور نیز در پایان این گردهمایی از اقدام های راهداران در سراسر کشور قدردانی کرد و گفت: رضایتمندی مردم بزرگترین پاداش تلاشگران عرصه راهداری است. 
منبع: ایرنا

خواندن 2711 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395