سه شنبه, 18 ارديبهشت 1397 ساعت 20:00

انعقاد توافقنامه مرزی میان ایران و ترکیه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 در پی تقویت تعاملات مرزی ایران و ترکیه ، فرمانده مرزبانی کشور و فرمانده کل ژاندارمری ترکیه توافقنامه همکاری امضا کردند.

 صبح امروز توافقنامه همکاری میان سردار "قاسم رضایی"  فرمانده مرزبانی کشورمان و ارتشبد "عاریف چتین" فرمانده کل ژاندارمری  ترکیه به امضا رسید. 

سردار "قاسم رضایی" در حاشیه این نشست در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز در راستای توسعه همکاری های مشترک، فرمانده کل ژاندارمری کشور دوست و همسایه ترکیه؛ مهمان مرزبانی جمهوری اسلامی بود که در این نشست؛ در خصوص آخرین وضعیت مناطق مرزی مشترک بحث و گفت و گو شد و به توافقاتی خوبی رسیدیم.

وی افزود: رفع خلاء مرزی، مراقبت و گشت های همزمان، تبادل اطلاعات و همچنین مبارزه بی امان با قاچاق کالا و مواد مخدر، گروهک های تروریستی و معاندین از دیگر مباحثی بود که در این نشست مورد تأکید قرار گرفت.

فرمانده مرزبانی ناجا ادامه داد: مقرر شد تا در آینده نزدیک نیز نشستی مشترک در نقطه صفر مرزی داشته باشیم.

سردار قاسم رضایی در خاتمه تصریح کرد: یکی دیگر از مباحث مطرح شده در این نشست، برگزاری مسابقات ورزشی مشترک بین دو کشور بود که در این رابطه هم توافقات خوبی حاصل شد.

تعامل مطلوب مرزی میان ایران و ترکیه

در ادامه، ارتشبد "عاریف چتین" فرمانده  کل ژاندارمری کشور ترکیه نیز گفت: با توافقات صورت گرفته، از امروز تعاملات مرزی مرزی  ایران و ترکیه تقویت می شود.

وی گفت: تعاملات خوبی بین مرزبانی کشور و ژاندارمری ترکیه وجود دارد که امیدواریم بتوانیم با همکاری دو طرفه، امنیت منطقه تامین شود.

منبع: ایلنا

خواندن 2211 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395