چهارشنبه, 19 ارديبهشت 1397 ساعت 12:55

فیفا اتحادیه فوتبال روسیه را نقره داغ کرد

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

کمیته انضباطی فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) اتحادیه فوتبال روسیه را به دلیل شعارهای نژادپرستانه هواداران روس در جریان دیدار دوستانه تیم ملی این کشور با فرانسه، 30 هزار فرانک جریمه کرد.

خبرگزاری تاس روسیه روز چهارشنبه با درج این خبر نوشت: دیدار دوستانه تیم های روسیه و فرانسه روز 27 مارس (سه شنبه هفتم فروردین ماه 97) در سن پطرزبورگ روسیه برگزار شد و بر اساس گزارش ها، «پل پوگبا» و «عثمان دمبله» دو بازیکن سیاهپوستی بودند که در جریان این دیدار دوستانه، هدف توهین های نژادپرستانه هواداران روس قرار گرفتند.
فیفا با انتشار بیانیه مطبوعاتی به صورت رسمی این رای را در این خصوص صادر کرد. 
در این بیانیه آمده است: پس از بررسی شواهد و مدارک از جمله فیلم های ویدیویی و تحلیل شرایط؛ به ویژه شدت واقعه رخ داده و همچنین با عنایت به تعداد معدود تماشاچیان درگیر در ماجرا؛ کمیته انضباطی فیفا به ریاست «آنین یبوآ» براساس ماده 58 منشور انضباطی فیفا؛ اتفاقات رخ داده در جریان بازی دوستانه روسیه و فرانسه را نقض قوانین اعلام می کند.
جریمه فوتبال روسیه در فاصله حدود یک ماه تا آغاز جام جهانی در این کشور اعمال شده است. تیم های شرکت کننده در این جام با انجام بازیهای دوستانه خود را برای مهمترین تورنمنت فوتبال جهان آماده می کنند. 
منبع: ایرنا

خواندن 1316 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395