شنبه, 29 ارديبهشت 1397 ساعت 17:00

حمایت از کالا و نیروی کار بومی در صنعت نفت به توسعه آن کمک می‌کند

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که راهبرد و تصمیم واحد در موضوع حمایت از کالای ایرانی راه نجات اقتصاد کشور است، گفت: حمایت از کالا و نیروی کار بومی در صنایع مختلف، به‌ویژه صنعت نفت سبب توسعه هرچه بیشتر این صنعت خواهد شد.

حسین امیری‌خامکانی با یادآوری نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان حمایت از کالای ایرانی، گفت: پرداختن به اقتصاد، همسو با حمایت از تولید داخلی باید وظیفه ملی قلمداد شود و در دستور کار همه نهادهای سیاسی، اجتماعی، حاکمیتی و قوای سه‌گانه قرار گیرد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که راهبرد و تصمیم واحد در موضوع حمایت از کالای ایرانی راه نجات اقتصاد کشور است، افزود: حمایت از کالا و نیروی کار بومی در صنایع مختلف، به‌ویژه صنعت نفت سبب توسعه هرچه بیشتر این صنعت می‌شود.

وی ادامه داد: صنعت نفت و گاز با ظرفیت عظیم خود و همچنین با تزریق مناسب سرمایه‌های داخلی و خارجی می‌تواند بخشی از نیازهای اشتغال کشور را مرتفع کند.

امیری خامکانی عنوان کرد: در صنعت نفت خرید کالای خارجی که مشابه داخلی دارد، ممنوع شده که این مهم نشانه حمایت از کالای ایرانی و مصداق اقتصاد مقاومتی است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: سرمایه‌گذاری حداکثری و ازدیاد برداشت از میدان‌های مشترک، یکی از اولویت‌های صنعت نفت در سال ۹۷ است.

وی افزود: با تداوم سرمایه‌گذاری و جذب آن، بدون شک در آینده در بازار جهانی انرژی حرف‌های زیادی برای گفتن خواهیم داشت، ضمن این‌که بدون سرمایه‌گذاری در این صنعت، برنامه‌های‌مان پیش نخواهد رفت.

منبع: شانا

خواندن 312 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395