چاپ کردن این صفحه
دوشنبه, 31 ارديبهشت 1397 ساعت 15:16

در وضعیت کنونی، آموزش فنی و حرفه‌ای تنها راهکار اشتغال جوانان کشور است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آیت‌الله حیدری گفت:‌ توسعه آموزش فنی و حرفه‌ای منجر به توانمندسازی نیروی انسانی ماهر و متخصص و ورود جوانان به بازار کار می‌شود.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بر فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای متناسب با نیاز بازار کار توسط جوانان تاکید کرد و گفت: نقش نیروی کار ماهر آموزش فنی و حرفه‌ای دراشتغال، تولید، بهره‌وری و ارزش افزوده که از مقوله‌های اساسی حمایت از کالاهای ایرانی محسوب می‌شود، بسیار برجسته است.

آیت الله حیدری دربازدید مراکز آموزشی فنی و حرفه‌ای مناطق حاشیه شهرستان اهواز افزود: هرچه آموزش‌های مهارتی فراگیر و به صورت زیربنایی باشد سبب ارایه خدمات اساسی به جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

وی با بیان اینکه همراه با سایر مسئولان در کنار مجموعه فنی و حرفه‌ای خواهیم بود، اظهارداشت: چراکه توسعه آموزش فنی و حرفه‌ای منجر به توانمندسازی نیروی انسانی ماهر و متخصص و ورود جوانان به بازار کار می‌شود.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در وضعیت کنونی جامعه آموزش فنی و حرفه‌ای تنها راهکار اشتغال جوانان در کشور است، گفت: جوانان باید از ظرفیت و پتانسیل آموزش فنی و حرفه‌ای برای فراگیری دوره مهارتی متناسب بازار کار بهره‌مند شوند تا زمینه اشتغال آنها فراهم شود.

آیت الله حیدری همچنین اظهارداشت: ازکارهای بسیار خوب و مثبتی که در حوزه آموزش مهارتی در مناطق حاشیه صورت گرفته این است که جوانان مناطق محروم از ظرفیت‌های آموزش فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شوند.

عبدالنبی سواعدی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان نیز با اشاره به رویکردهای جدید سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و سفارشی کردن آموزش به جای عرضه محوری و انعقاد تفاهم‌نامه همکاری برای هدفمند کردن آموزش‌های مهارتی عنوان کرد: در مناطق حاشیه اهواز آموزش‌هایی متناسب با نیاز بازار کار و اشتغال جوانان ارایه می‌شود .

سواعدی خواستار حمایت و توجه همه مسئولان به ویژه صنایع نفت به مقوله مسئولیت اجتماعی شد تا با سرمایه‌گذاری بر منابع انسانی بتوانند زمینه‌ساز توسعه اشتغال باشند.

وی در عین حال تصریح کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان آمادگی دارد طرح موفق توانمندسازی نیروی انسانی در مناطق حاشیه و محروم شهرستان اهواز را با همکاری استانداری و صنایع نفت و پتروشیمی در دیگر مناطق استان گسترش دهد.

منبع: ایلنا

خواندن 811 دفعه