سه شنبه, 01 خرداد 1397 ساعت 11:50

اجرای 17 طرح گردشگری و اقتصادی در شمیرانات

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

فرماندار شهرستان شمیرانات از اجرایی شدن 17 طرح گردشگری و اقتصادی در سطح شهرستان پس از رفع موانع موجود خبر داد.

 سیاوش شهریور در حاشیه نشست فعالان اقتصادی شهرستان شمیرانات که با حضور استاندار تهران در محل فرمانداری شهرستان شمیرانات برگزار شد، گفت: این جلسه با هدف بررسی مشکلاتی که بر سر طرح‌های سرمایه‌گذاران اقتصادی در سطح شهرستان شمیرانات به وجود آمده است، برگزار شد که در آن مشکلات سرمایه‌گذاران با حضور استاندار تهران مورد بررسی و حل و فصل قرار گرفت.

وی افزود: شمیرانات ظرفیت‌های بسیاری در حوزه سرمایه‌گذاری دارد به ویژه در حوزه گردشگری که ظرفیت‌های بسیار گسترده‌ و جذابیت قابل قبولی برای سرمایه‌گذاران دارد.

وی با بیان اینکه اجرای 17 طرح مهم اقتصادی در شهرستان شمیرانات در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت، ادامه داد: این 17 طرح از طرح‌های مصوب سطح شهرستان بودند که در مراحل اجرایی با برخی مشکلات روبرو شده‌اند. برخی سرمایه‌گذاران در اجرای طرح‌های خود با برخی دستگاه‌های اجرایی همچون راه و شهرسازی، محیط زیست و منابع طبیعی اختلافاتی دارند که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و تلاش شد برای هر یک از اختلافات راه‌حل مناسبی تدبیر شود.

فرماندار شهرستان شمیرانات تاکید کرد: با مساعدت دستگاه‌های اجرایی تعدادی از طرح‌های مطرح در این جلسه مشکلاتشان رفع شد و تعداد دیگری نیز مقرر شد تا پایان خردادماه مورد بررسی بیشتر قرار بگیرند.

وی ابراز امیدواری کرد: با مشارکت جدی مدیران کل دستگاه‌های اجرایی طرح‌های اقتصادی‌ که اشتغال را نیز به همراه دارد در سطح شهرستان شمیرانات روند اجرایی آسان‌تری پیدا کنند. البته در این جلسه هم استاندار و هم ادارات اجرایی کار تسهیل‌گری را برای سرمایه‌گذاران اقتصادی به خوبی انجام دادند.

وی ادامه داد: برخی قوانین بدون در نظر گرفتن شرایط شهرستان تصویب و اجرا می‌شود که تلاش می‌کنیم تفسیر قوانین به نفع سرمایه‌گذاران و مردم باشد تا طرح‌های اقتصادی در سطح شهرستان اجرایی شود.

شهریور تصریح کرد: طرح بسته‌بندی آب معدنی "لالان"، ایجاد منطقه نمونه گردشگری "لواسان بزرگ" با رویکرد حفظ محیط زیست، مجموعه گردشگری، اقامتی، ورزشی و باغ گیاهان دارویی "کلگدر" و پروژه گردشگری تفریحی "پورزند: از جمله طرح‌های اقتصادی شهرستان شمیرانات هستند که می‌توانند در ایجاد اشتغال نیز نقش بسزایی داشته باشند.

منبع: ایسنا

خواندن 301 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395