سه شنبه, 01 خرداد 1397 ساعت 14:00

خروج شبانه ۴۸ دستگاه ماشین‌آلات بافنده ایران پوپلین در سکوت مسئولان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

شب گذشته (دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه) جمعی از کارگران سهامدار ایران پوپلین با برپایی تجمع در محوطه این واحد نساجی قصد ممانعت ازخروج ماشین‌آلات و تجهیزات این واحد را داشتند که تلاش‌ آنها بی‌نتیجه ماند.

 براساس اطلاعاتی که از سوی منابع خبری کارگری بدست آمده است؛ شب گذشته قرار بود یک محموله شامل  ۴۸ دستگاه ماشین‌آلات بافنده شرکت ایران پوپلین توسط چندین دستگاه تریلی به خارج از کشور منتقل شود که کارگران سهامدار کارخانه پس از اطلاع از این ماجرا با برپایی تجمع مانع این کار می‌شوند و در نهایت با بی‌توجهی به اعتراض کارگران؛ محموله بار تریلی‌ها از کارخانه به خارج از آن منتقل می‌شود.

تجمع‌کنندگان که از کارگران سابق و سهامدار ۴ درصد از سهام کارخانه هستند، نسبت به تصمیم مدیریت کارخانه برای خروج ماشین‌آلات و تجهیزات این واحد و انتقال آن‌ها به واحد صنعتی دیگر در خارج از کشور معترض‌اند و می‌گویند: تابستان سال گذشته نیز قسمت‌های دیگری از ماشین‌آلات این واحد ازجمله یک دستگاه ژنراتور دیزلی به دستور مدیران کارخانه از کشور خارج شده است.

معترضان با یادآوری اینکه بیش از ۲۵ سال است سهامدار این کارخانه هستند و اتفاقی که شب گذشته رخ داد؛ با سکوت مسئولان استانی و بدون اطلاع آنها صورت گرفته است، یادآور شدند: در سال ۶۷ سهام کارخانه ایران پوپلین (تولیدکننده انواع پارچه‌های پیراهنی، روپوشی، چادری، ملحفه‌ای و پرده‌ای) از سوی وزارت صنایع دولت وقت در میان خریدار بخش خصوصی، دولتی و بیش از ۱۱۶۰ کارگر شاغلی که از آن زمان تاکنون در این واحد صنعتی بازنشسته شده‌اند، تقسیم شده است و انتظار داشتیم کارفرما سهامداران کارخانه را از این موضوع باخبر می‌کرد.

افراد حاضر در اجتماع اعتراضی روز گذشته با طرح این ادعا که ایران پوپلین تنها و اصلی‌ترین منبع تامین درآمد  حدود ۳۰۰ کارگر در شهرستان رشت به صورت مستقیم است، ادامه دادند: در شرایطی که هنوز مشکل بیکاری جوانان منطقه حل نشده است، مدیران دولتی وزارت صنعت باید جلوی نقل و انتقال ماشین‌آلات این واحد نساجی را به خارج از کشور می‌گرفتند.

معترضان در خاتمه با بیان اینکه روز گذشته گزارش این اتفاق توسط آنها به اطلاع مسئولان شهرستانی همانند صنعت و معدن و تجارت، فرمانداری و چند نهاد امنیتی در استان رسیده است، در خاتمه افزودند: بعداز آنکه کارگران معترض قصد داشتند مانع بار زدن تریلی‌ها در سالن‌های تولید شوند، خریدار بدون توجه به اعتراض کارگران سابق و فعلی کارخانه، ۴۸ دستگاه ماشین بافنده کارخانه را بار تریلی کرده و کارخانه را به مقصد پاکستان ترک کرد.

منبع: ایلنا

خواندن 356 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395