چهارشنبه, 02 خرداد 1397 ساعت 09:01

اطلاعات تکميلي

  • مجلس در حال راستی آزمایی قیمت‌گذاری خودرو؛

خودروسازان تا سه‌شنبه قیمت‌ها را تکان ندهند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: عبدالله رضیان عضو کمیسیون صنایع مجلس در رابطه با جلسه روز یکشنبه اعضای کمیسیون با خودروسازان، به جهت راستی آزمایی آنالیز قیمتی ارائه‌شده توسط خودروسازان توسط این کمیسیون گفت: خودروسازان به دلیل گرانی مواد اولیه و چند برابری قیمت خرید آن نسبت به سال‌های گذشته ابراز نارضایتی کرده‌اند.

نماینده مردم قائم‌شهر افزود: طبق ادعای خودروسازان، در صورت عدم افزایش قیمت خودرو، زیان ده شده و به دلیل هزینه‌های تولید اعم از تأمین مواد اولیه، دستمزد کارگر، مالیات و مباحثی از این‌ دست، ادامه تولید برای اکثر خودروسازان صرفه اقتصادی نداشته و نهایتاً بالاجبار از چرخه تولید خارج خواهند شد.

 وی در همین رابطه افزود: سه‌شنبه هفته آتی، کمیسیون با حضور وزیر و خودروسازان جلسه‌ای تشکیل و روند قیمت‌گذاری خودرو را کارشناسی و آنالیز خواهند کرد تا قیمت نهایی هر خودرو با در نظر گرفتن منافع مصرف‌کننده با توجه به شرایط اقتصادی موجود تعیین شود.

  • شورای رقابت در قیمت‌گذاری خودرو بی‌تقصیر است

همچنین ابراهیم بهادرانی عضو شورای رقابت در رابطه با نحوه عملکرد این نهاد در بررسی روند قیمت‌گذاری خودرو با توجه به نوسانات نرخ ارز به خبرنگار عصر اقتصاد گفت: در این دست موارد معمولاً دبیرخانه شورای رقابت بررسی‌های لازم را انجام داده و پس‌ازآن در جلسه شورای رقابت اعلام می‌شود.

بهادرانی بابیان اینکه برداشت درستی از نقش شورای رقابت و سازمان حمایت در کشور نداریم، افزود: با توجه به نقش ضد انحصاری شورای رقابت، این شورا مطابق با اصل 44 قانون اساسی از ایجاد انحصار جلوگیری کرده و دستورالعمل لازم را در جهت تنظیم و تعادل بازار ارائه داده و در بحث قیمت‌گذاری صرفاً سازمان حمایت مصرف‌کننده و تولیدکننده وارد می‌شود.

خواندن 240 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395