چهارشنبه, 02 خرداد 1397 ساعت 11:16

اطلاعات تکميلي

  • وزارت اطلاعات؛

گزارشی درباره 210 مدیر دو تابعیتی نداشتیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزارت اطلاعات با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد درهیچ یک از گزارش‌های ارسالی به مقامات و دستگاه‌های ذی صلاح از 210 مدیردوتابعیتی در کشور سخن نگفته است.
در بخشی از اطلاعیه وزارت اطلاعات آمده است: رصد بسترهای سوء استفاده سرویس‌های اطلاعاتی و بیگانگان در مقاطع مختلف در دستور کار وزارت اطلاعات قرار داشته و از هیچ کوششی در این زمینه فروگذار نمی‌گردد. 

این اطلاعیه خاطرنشان کرد: سوء استفاده بیگانگان از ظرفیت ایرانیان مقیم خارج از کشور و دارای تابعیت مضاعف، طی مراحل گذشته به عنوان یک مساله مورد توجه بوده و با طراحی مناسب بسترهای مذکور مورد رصد و کنترل قرار داشته است. 
وزارت اطلاعات در اطلاعیه خود که در پاسخ به گزارش یک روزنامه منتشر شده، آورده است: وزارت اطلاعات در هیچ یک از گزارشات ارسالی به مقامات و دستگاه‌های ذی صلاح اعلام نداشته که 210 مدیر دو تابعیتی در کشور و یا بر‌اساس تیتر آن روزنامه 198 نفر در پست‌های مدیریتی وجود دارد بلکه طی گزارشات متعدد بر این نکته تاکید شده است که در فرآیند بررسی و تعیین صلاحیت، تعدادی دارای سابقه و یا شائبه برخورداری از تابعیت مضاعف مورد شناسایی قرار گرفته‌اند که با انتصاب آنها مخالفت گردیده است. 
وزارت اطلاعات افزود: این موضوع در جلسه مورد 97.02.30 وزیر محترم اطلاعات با تعدادی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی‌نیز مورد تاکید قرار گرفته است.
این اطلاعیه تصریح کرد: تقطیع و انتخاب گزینشی گزارشات حرفه‌ای وزارت اطلاعات که در اختیار هیات تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی‌قرار گرفته است و اصرار بر ایجاد شائبه و القای موارد کذب به افکار عمومی ‌و درج مطالب غیر واقعی با محوریت دوگانگی در نظرات وزارت اطلاعات که ایام اخیر و با محوریت موضوع تابعیت مضاعف به اجرا در می‌آید، ریشه در مسائلی مغایر با منافع و امنیت ملی دارد که مورد توجه وزارت اطلاعات است.
منبع: ایرنا

خواندن 463 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395