یکشنبه, 06 خرداد 1397 ساعت 09:22

ضرورت صیانت از آراء کسبه در انتخابات اتاق اصناف

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

روشنک حاجی بیگی

عصراقتصاد: اصناف در روزهای اخیر امنای خود را در تهران انتخاب کردند، تا این پر عضوترین تشکل اقتصادی کشور، مجدداً خود را برای یک دوره مدیریت جدید آماده نمایند.

هر پنج عضو منتخب اصناف در تهران، افرادی هستند که در مراودات خود با کسبه و اصناف توانسته‌اند معتمد بودن و توانمندی خود را به اصناف تهران ثابت کنند.

حال زمان آن رسیده است که وزارت صنعت، معدن و تجارت و به‌طور مشخص معاونت بازرگانی داخلی این وزارتخانه، نقطه پایان رقابت‌های انتخاباتی اصناف را با تائید اولین صورت‌جلسه هیئت‌رئیسه بگذارد.

حتماً مسئولین ارشد وزارت صنعت، معدن و تجارت به خاطر دارند که با پایان دوران احمدی‌نژاد، دولت روحانی در شرایطی آغاز شد که رئیس‌جمهور جدید بر این نکته تأکید داشت که نتایج صندوق‌ها باید با باور رأی‌دهندگان همخوانی داشته باشد. بنابراین صیانت از آراء اصناف و پذیرش نتایج انتخابات آن‌ها از وظایف حساس وزارت صنعت، معدن و تجارت است. با توجه به حساسیت انکارناپذیر اقتصادی، سیاسی و امنیتی تشکل اصناف، تلاش برای رشد دادن افراد ملی و خیراندیش و اهل تدبیر ستودنی است.

اما این امر نه در اندک روزهای پایانی فعالیت‌های انتخاباتی، بلکه باید در طول دوره مدیریت بین دو انتخابات صورت گیرد و هر اقدام عجولانه و نسنجیده در قیِّم‌تراشی برای اصناف، گروه‌ها و اقشار مختلف، با اشمئزاز صنف یا گروه و قشر از مدیریت مهندسی‌شده، مقبولیت هیئت‌رئیسه را در نزد رأی‌دهندگان کاهش خواهد داد و در مقطع حساس کنونی هیئت‌رئیسه نخواهد توانست به‌عنوان نمایندگان واقعی اصناف با بخش‌های مختلف حاکمیتی و اقتصادی تعامل کند. بنابراین در روزهای آینده، نحوه استقبال و پایان بخشی وزارت صنعت، معدن و تجارت به انتخابات اصناف، می‌تواند تأثیر ماندگاری در تعامل بین دولت و بزرگ‌ترین تشکل اقتصادی کشور بگذارد.

به‌درستی انتظار می‌رود که سکان اصلی اصناف تهران در دست کسی باشد که بیشترین اعتماد را از کسبه به خود جلب کرده است و مدیریت کلان اقتصاد کشور نباید نگران گذشته بعضی افراد باشد که بنا به اقتضاء و شرایط دوران گذشته ناچار از همکاری با کسانی شدند که شرایط امروز جامعه آن را برنمی‌تابد و اگر فرصتی کریمانه در اختیار این‌گونه افراد گذاشته شود، نشان خواهند داد که به دنبال جبران مافات و کمک به اقتصاد و معیشت ملت ایران هستند.

خواندن 245 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395