یکشنبه, 06 خرداد 1397 ساعت 16:10

مقایسه قیمت خودروی داخلی در 15 فروردین 97 تا 6 خرداد (+جدول)

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
افزایش قیمت به گونه ایی است که در برخی از خودروها شاهد اختلاف 30 میلیون تومانی قیمت نیست به فروردین ماه هستیم و این در حالی است که اگر به قیمت‌های فعلی تعدادی از این خودروها نگاهی داشته باشیم هیچ گونه تناسبی نسبت به خودرو و رقم درخواستی وجود ندارد.

قیمت خودروهای تولید داخل از ابتدای سال 97 روند صعودی را در پیش گرفت که این روند هم اکنون در حالیکه وارد سومین ماه از فصل بهار شدیم به طور بی سابقه ایی افزایش یافته است.

افزایش قیمت از سوی خودروسازان از یک سوء و عدم عرضه خودرو به بازار در مقاطعی از جمله دلایلی است که فعالان بازار برای این گرانی عنوان می‌کنند. هر چند که نقش واسطه ها نیز در این میان پر رنگ است.

مقایسه قیمت خودروهای داخلی از 15 فروردین97 و بعد از پایان تعطیلات نوروزی نسبت به امروز 6 خرداد نشان از افزایش قیمت در تمامی مدل ها تولیدی دارد. این افزایش قیمت به گونه ایی است که در برخی از خودروها شاهد اختلاف 30 میلیون تومانی قیمت نیست به فروردین ماه هستیم و این در حالی است که اگر به قیمت های فعلی تعدادی از این خودروها نگاهی داشته باشیم هیچ گونه تناسبی نسبت به خودرو و رقم درخواستی وجود ندارد.
از خودروهایی که بیشترین افزایش قیمت را طی این مدت تجربه کرده اند می توان به مزدا 3، خودروی خانواده رنو شامل ال 90، ساندرو و ساندرو استپ وی، پژو 207، دنا، خانواده هیوندایی شامل آی 20 و اکسنت و جک S5 اشاره کرده که این خودروها از 8 تا 30 میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرده اند.

خودروهایی مانند پراید، سمند، پارس سال، ساینا و پژو 206 تیپ 2 را می توان از جمله خودروهایی دانست که طی این 2 ماه رشد کمتر قیمتی را تجربه کرده و به طور متوسط تا 3 میلیون تومان افزایش قیمت را داشته اند.
معمولا در فصل تابستان و هم زمان با آغاز مسافرت های تابستانی بازار خرید و فروش خودرو رونق گرفته و شاهد افزایش معاملات در این حوزه خواهیم بود اما با وضعیت قیمت خودروها و روند افزایشی آن شاید امسال عده ایی که قصد خرید خودروی صفر کیلومتر را دارند نتوانند آن را خریداری کرده و لذا به ناچار بخشی از متقاضیان بازار به سمت خرید خودروی کار کرده بروند.

اما با توجه به آشفته بازاری که هم اکنون در این حوزه وجود دارد جا دارد تا دستگاه‌های مسئول هر چه زودتر نسبت به کنترل وضعیت و قیمت‌ها اقدامات لازم را انجام دهند زیر آنگونه که فعلا شاهد بی ثباتی در بازار هستیم آینده خوبی برای بازار خودروی ایران نمی توان متصور بود.
در این جدول قیمت خودروهای داخلی در 15 فرودین ماه و قیمت روز (6 خرداد) آمده است.

قیمت های درج شده مربوط به خودروهای کاردکس در بازار است و در صورتی که خریدار خواهان خودروی دارای پلاک باشد باید رقمی اضافه تر را پرداخت کند.
معمولا زمان پلاک شدن خودرو های کاردکس یک هفته تا 10 روز بستگی به کارخانه تولید کننده خودرو دارد.

منبع: عصرایران 

خواندن 335 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395