یکشنبه, 06 خرداد 1397 ساعت 21:30

دستیار کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور حمایتی به تهران آمد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دستیار کمیسر عالی آژانس پناهندگان سازمان ملل در امور حمایتی برای یک بازدید دو روزه به تهران آمد.

والکر تورک، کارشناس ارشد سازمان ملل در امور حمایتی بین‌‌‌المللی است و هدف اصلی بازدید وی تاییدی دوباره بر تعهد کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان به ادامه مشارکت مستحکم خود با جمهوری اسلامی ایران – میزبان یکی از بزرگترین جمعیت‌های پناهنده در جهان است.

دستیار کمیسر عالی آژانس پناهندگان سازمان ملل در امور حمایتی در تهران با مقامات عالیرتبه دولت، گروهی از نمایندگان، جامعه دیپلماتیک و سایر آژانس‌های بشردوستانه که با کمیساریا شراکت کاری دارند، دیدار خواهد کرد.

وی همچنین به گزارشی در خصوص آخرین پیشرفت‌ها در روند پیمان جهانی برای پناهندگان خواهد پرداخت. پیمان جهانی برای پناهندگان تاکیدی است بر لزوم همبستگی بیشتر جامعه بین المللی تا به کشورهایی که بالاخص تحت تاثیر حرکت‌های پناهندگی قرار گرفته‌اند یاری رسانند. قراردادی نوین برای پناهندگان که هم  پناهندگان و هم به جوامع میزبان کمک خواهد کرد.

جمهوری اسلامی ایران از شرکای اصلی جهانی در زمینه حمایت از پناهندگان است و اکنون برای تقریبا چهار دهه است که میزبان حدود یک میلیون پناهنده افغانستانی است.

منبع: ایلنا

خواندن 284 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395