سه شنبه, 08 خرداد 1397 ساعت 12:16

برای تمام شرکت‌های اروپایی که از قراردادها خارج شوند، شرکت جایگزین داریم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون فنی و زیربنایی راه آهن با بیان اینکه در صورت خروج هر شرکت خارجی در شرایط اعمال تحریم‌ها، شرکت جایگزین وجود دارد، گفت: هندی‌ها با تامین شمش تولید ریل ملی موافقت کرده‌اند به طور قطع امسال نمونه ریل ذوب آهن تایید نهایی می‌شود.

مازیار یزدانی با اشاره به تصمیم شرکت‌های خارجی به ادامه همکاری با راه‌آهن با وجود وضع تحریم‌های جدید، اظهار داشت: هیچ یک از شرکت‌های اروپایی و خارجی که در پروژه‌های زیربنایی راه آهن با ایران همکاری دارند، با توجه به شرایط جدید هنوز واکنشی از خود نشان نداده‌اند.

وی افزود: تا کنون شرکت‌های خارجی از ادامه همکاری‌ها صحبت می‌کنند اما به طور رسمی نه واکنش منفی و نه واکنش مثبت از خود نشان نداده‌اند و در حال بررسی شرایط هستند.

معاون شرکت راه آهن با تاکید بر اینکه در شرایط حاضر نمی‌توان پیش بینی کرد که شرکتی خارج می‌شود یا نه ، ادامه داد: خوشبختانه برای تمام شرکت‌هایی که قصد ترک همکاری با بخش فنی راه‌اهن را داشته باشند، شرکت جایگزین وجود دارد.

یزدانی با بیان اینکه  در بخش‌های زیربنایی و فنی راه آهن در انحصار هیچ شرکتی نیستیم، ادامه داد: این گونه نیست که تنها به یک شرکت خارجی وابسته باشیم، بنابراین به محض اینکه شرکتی قصد خروج از همکاری با ایران را داشته باشد، شرکت دیگری سریعا جایگزین آن می شود.  

وی همچنین درباره آخرین وضعیت تولید ریل ملی و خود اکتفایی در این بخش از راه آهن اظهار داشت: نمونه‌های ریلی ملی در حال تایید نهایی است و این به همت ذوب آهن بستگی دارد که بتواند نمونه نهایی را به تولید انبوه برساند.

این مقام مسئول افزود: قرار بر این است که شمش مورد نیاز برای تهیه تولید ریل ملی از هند تامین شود که خوشبختانه هند هم موافقت خود را اعلام کرده است.

وی با بیان اینکه تاکید بر تولید ریل در مجموعه ذوب آهن است و از هند تنها شمش مورد نیاز تامین خواهد شد، گفت: در شرایطی که اعتبارات نداریم ترجیح این است که شمش مورد نیاز را از هند فاینانس کنیم. در واقع شمش از هند به عنوان فاینانس در اختیار ذوب آهن برای تولید ریل ملی قرار می‌گیرد.

یزدانی با تاکید بر اینکه تایید نهایی ریل ملی در مراحل پایانی است،گفت: صد درصد امسال نمونه نهایی ریل ملی تایید می‌شود اما اینکه ذوب آهن بتواند منابع مورد نیاز را برای تولید انبوه تامین کند به توانایی و همت این شرکت و این مجموعه بر می‌گردد.

منبع: ایلنا

خواندن 777 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395