سه شنبه, 08 خرداد 1397 ساعت 13:14

شرط رئیس‌جمهور برای خرید ساختمان جدید توسط دستگاه‌های دولتی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بر اساس ابلاغیه رئیس جمهور، تمامی دستگاه‌های اجرایی در صورت نیاز به احداث، خرید و یا اجاره ساختمان‌های اداری، قبل از اتخاذ تصمیم مکلف شدند نظر کارشناسی سازمان اداری و استخدامی را دریافت کنند.

بر اساس تصویب نامه شورای عالی اداری که از سوی رئیس جمهور به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده است، به منظور بهره برداری مطلوب از ساختمان‌ها و اراضی در اختیار، تخصیص مناسب فضای اداری و کاهش هزینه‌های ناشی از تامین بهره برداری وزارت خانه در سطح استانی و ملی موظف اند در صورت نیاز به تغییر بهره بردار ساختمان‌ها اراضی دارای ساختمان اداری تقاضای تغییر بهره بردار را به کمیسیون مستند سازی اموال غیر منقول در معاونت حقوقی رئیس جمهور ارائه کنند.

در ماده 2 این تصویب نامه امده است، به منظور ایجاد داشبورد مدیریتی و فراهم کردن دسترسی به اطلاعات مورد نیاز سازمان اداری و استخدامی، وزارت اقتصاد مکلف است اصلاحات لازم را در سامانه جامع اطلاعات اموال غیر منقول (سادا)دستگاه های اجرایی به عمل بیاورد.

همچنین کلیه دستگاه های اجرایی در صورت نیاز به احداث، خرید و یا اجاره ساختمان‌های اداری، قبل از اتخاذ تصمیم مکلف شدند نظر کارشناسی سازمان اداری و استخدامی را جهت انطباق فضاهای دراختیار با استاندارهای ماده 36 قانون مدیریت خدمات کشوری دریافت کنند.
منبع: تسنیم 

خواندن 776 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395