سه شنبه, 08 خرداد 1397 ساعت 21:00

اعلام محدودیت بانک رویال اسکاتلند برای حمایت از پروژه‌های ذغال‌سنگ و نفتی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آر‌بی‌اس اعلام کرد که دیگر به‌صورت مستقیم ایستگاه‌های انرژی مبتنی بر ذغال‌سنگ یا معادن ذغال‌سنگ، ماسه نفت‌دار یا پروژه‌های نفتی آرکتیک را تامین مالی نخواهد کرد.

 به نقل از خبرگزاری رویترز، بانک رویال اسکاتلند (آربی‌اس) امروز -سه‌شنبه- اعلام کرد که محدودیت بر پروژه‌های مالی و دادن وام برای پروژه‌ها و شرکت‌های مبتنی بر ذغال سنگ را سخت‌تر خواهد کرد. آربی‌اس با این اقدام به بانک‌هایی چون «اچ‌اس‌بی‌سی» و سیاست‌های مبارزه با تغییرات آب‌وهوایی خواهد پیوست. 

آر‌بی‌اس اعلام کرد که دیگر به‌صورت مستقیم ایستگاه‌های انرژی مبتنی بر ذغال‌سنگ یا معادن ذغال‌سنگ، ماسه نفت‌دار یا پروژه‌ نفتی آرکتیک را تامین مالی نخواهد کرد. 

این بانک همچنین اعلام کرد که دیگر به شرکت‌های بهره‌برداری از معدن که بیش از ۴۰ درصد از درآمدشان را از ذغال‌سنگ به‌دست می‌آورند، وام نخواهد داد.

آر‌بی‌اس همچنین اعلام کرد که به شرکت‌های انرژی که بیش از ۴۰ درصد الکتریسیته‌ خود را از ذغال‌سنگ تامین می‌کنند، وامی تعلق نخواهد گرفت.


منبع: ایلنا

خواندن 380 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395