چهارشنبه, 09 خرداد 1397 ساعت 11:03

درخواست شرکت‌های حمل و نقل ریلی مسافری برای افزایش نرخ بلیت قطار

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

معاون مسافری راه آهن با بیان اینکه شرکت‌های حمل و نقل ریلی مسافری درخواست افزایش قیمت بلیت قطار را داده‌اند، گفت: در صورت موافقت راه‌آهن احتمال افزایش قیمت بلیت قطار از ابتدای تابستان وجود دارد.

میر حسن موسوی ، با اشاره به تاثیرپذیری نرخ بلیت قطار از افزایش قیمت‌ها در بازار اظهار داشت: شرکت‌های حمل و نقل ریلی مسافری که شرکت‌های غیردولتی هستند درخواست افزایش بهای بلیت قطار را به راه آهن داده‌اند.

وی در پاسخ به این سوال که پیشنهاد شرکت‌ها برای افزایش نرخ بلیت چند درصد است، گفت: درخواست شرکت‌ها براساس میزان نرخ تورم و افزایش نرخ برخی از هزینه‌ها و ضریب آنها است که هنوز رقم دقیقی محاسبه نشده است. درخواست شرکت‌های ریلی بر مبنای دستورالعمل شرکت راه آهن ارزیابی و بررسی می‌شود و در نهایت براساس این دستورالعمل درباره افزایش قمیت بلیت قطار تصمیم خواهیم گرفت.

معاون مسافری راه آهن با بیان اینکه قیمت بلیت قطار از سال 94 تا به امروز هیچ گونه افزایش قیمتی نداشته است، گفت: تا پایان هفته آینده درباره افزایش قیمت بلیت قطار تصمیم خواهیم گرفت در صورت تصویب و موافقت هیات مدیره راه آهن، افزایش قیمت‌ها از ابتدای تابستان اعمال خواهد شد.

موسوی تاکید کرد: البته احتمال دارد افزایش بهای بلیت تصویب شود اما در این بازه زمانی (همزمان با شروع سفرهای تابستانی) به اجرا نرسد.

وی همچنین درباره اخرین تصمیم‌گیری‌ها برای رتبه‌بندی قطارهای مسافری گفت: دستورالعمل رتبه بندی قطارها نهایی شده و تصویب آن در دستور کار هیات مدیره راه آهن قرار دارد.

موسوی با بیان اینکه رتبه بندی قطارها به محض تصویب به اجرا می‌رسد، گفت: در صورت اجرای این طرح، قیمت بلیت قطار براساس رتبه آن مشخص خواهد شد. 

منبع:ایلنا

خواندن 507 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395