دوشنبه, 14 خرداد 1397 ساعت 14:39

مجید انصاری: نباید در زمین دشمن بازی کرد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر ضرورت حفظ همگرایی و تقویت امید در جامعه گفت: دشمن می خواهد مردم را مایوس کند و لذا نباید در زمین او بازی کرد.

حجت الاسلام مجید انصاری شامگاه یکشنبه در مراسم پنجمین سال درگذشت آیت الله سید جلال الدین طاهری امام جمعه اسبق اصفهان که درمسجد اعظم این شهربرگزار شد افزود: دشمن به دنبال مایوس کردن مردم و از بین بردن اهداف انقلاب است لذا باید دست به دست هم دهیم تا امید را در جامعه افزایش دهیم، از آرمانها و انقلاب خود دفاع کنیم و دشمنان را ناکام بگذاریم. 

وی ادامه داد: اگر همه با هم کار کنیم باز هم مشکلات بزرگ است چه رسد به اینکه بخواهیم همدیگر را تخریب کنیم و در چنین شرایطی است که دشمن فرصت نفوذ پیدا می کند. 
وی تصریح کرد: ما در برابر دشمن می ایستیم ولی نباید پیشگام در دشمن تراشی باشیم و لذا باید تلاش کرد بازارها و مراودات را با دنیا بگشاییم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: در عرصه تبلیغی و فرهنگی با جنگ تمام عیاری مواجه هستیم و همه باید همانند دوران دفاع مقدس همانگونه که برای دفاع از کشور لشکرها، تیپ ها و گردان راه می انداختیم، امروز نیز در میدان رسانه حضور پیدا کنیم. 
وی افزود: دشمن خواب نابودی ما را دیده است و ما در فکریم که چه کسی عذرخواهی کند، فلانی در کدام جلسه شرکت کند، چه کسی آزاد باشد؟ این اختلاف افکنی ها بازی در زمین صهیونیسم است.
انصاری با بیان اینکه کوبیدن استوانه های نظام کاری بسیار اشتباه است، اظهار کرد: عده ای از قبر برخی بزرگان هم در هراس هستند و حاضر نیستند از یک آزاده اندیشمندی تجلیل شود، حاضر نیستند از افکار شخصیتی چون مرحوم هاشمی رفسنجانی که در مراوده با دنیای عرب صاحب سبک بود، استفاده کنند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: من معتقدم باید از تمامی نیروهای انقلاب اعم از اصولگرایان، اصلاح طلبان و مستقل ها بهره برد و برای خدا با هم جمع شویم و از اندیشه هم استفاده کنیم تا بتوانیم از این پیچ خطرناک عبور کرد. 
وی با بیان اینکه وحدت در جامعه اسلامی آن قدر ارزشمند است که امام علی (ع) برای حفظ آن، پس از رحلت پیامبر (ص) سکوت پیشه کردند، افزود: متاسفانه امروز برخی به اسم ولایت و اهل بیت (ع) تفرقه انگیزی می کنند و این چیزی جز آب به آسیاب دشمن ریختن نیست. 
وی خاطر نشان کرد: البته با کمال تاسف آسیب های بزرگ و کوچکی در دو جبهه داخلی و خارجی انقلاب اسلامی را تهدید می کند، در جبهه خارجی مثلث شوم آمریکا اسرائیل، ارتجاع منطقه به پیشتازی عربستان و پادویی منافقین ، خوابهای عجیبی برای این انقلاب دیده اند. 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: 18 ماه عده ای شبانه روز تیم مذاکره کننده هسته ای را تحت فشار قرار دادند که چرا مذاکره می کنید ولی بالاخره برجام انجام شد و فواید بسیاری داشت.
وی بیان کرد: دلیل فایده دار بودن برجام آن است که ترامپ از آن خارج شد چون آن را به ضرر آمریکا می دید و گمان می کردند کلاه سرشان رفته است، البته منطق حقوقی ایران کلاه گذاری نبود.
انصاری اضافه کرد: یکی دیگر از فوائد برجام آن است که خوابی که امروز آمریکا برای ما می بیند را پنج سال به تاخیر انداخت و ما را از زیر فصل هفت منشور سازمان ملل خارج کرد و امروز دنیا و اروپا از نظر سیاسی و حقوقی پشت ما هستند.
وی ادامه داد: کسانی که می گفتند برجام هیچ ارزشی ندارد، امروز می گویند چرا رئیس جمهوری کاری نکرده است که ترامپ از برجام خارج نشود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برغم توصیه های رهبرمعظم انقلاب ، در این شرایط که همه باید پشت سر دولت و ملت باشیم برخی گناه را به گردن دیگری می اندازند.
وی خاطر نشان کرد: البته من می دانم جریاناتی از اینکه بخواهند به بهانه دور زدن تحریم ها جیب خود را پر کنند، بسیار خوشحال هستند و من نگرانم افرادی دوباره در اختلاس های کذایی نفتی پیدا شوند.
وی تصریح کرد: خروج از برجام بهانه است و دشمن به دنبال براندازی و حتی تجزیه کشور ماست زیرا آنها ایران قدرتمند روبه توسعه، با جمعیت 80 میلیونی، برخوردار، با وسعت جغرافیایی، منابع سرشار نفت، گاز و انرژی را نمی توانند تحمل کنند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: این تهدید خارجی زمانی خنثی می شود که عواملی که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد را در داخل حفظ کنیم.
وی گفت: اگر شرط ایمان، وحدت، پایداری بر بنیان های تجربه و مشورت با صاحبان فکر مورد توجه قرار گیرد و از تجربه دنیا استفاده شود و تاکتیک ها و تکنیک های جدید و ابزارهای نو به کارگرفته شود می توان با این آسیب ها مقابله کرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ضرورت آسیب شناسی هر نهضت و قیامی برای استمرار آن، افزود: حفظ هر انقلابی از پیروزی آن مشکل تر است و اگر آسیب شناسی درستی صورت نگیرد ممکن است تمام یا بخشی از هداف آن قیام از بین رود.
انصاری اضافه کرد: ما همچنان پشتیبان انقلاب هستیم ولی باید در جاهایی که اشتباه کرده ایم از اشتباهات خود عذر خواهی کنیم و این در حالیست که هنوز عده ای در فضای رقابت های انتخاباتی هستند و نمی خواهند از مسائلی که برایشان منفعت داشت، دست بردارند.
حجت الاسلام انصاری ادامه داد: امام خمینی (ره) در عین اینکه یک مرجع تقلید بود، به عنوان یک انسان انقلابی حرکت بزرگی را به وجود آورد و در برابر استبداد داخلی و استکبار جهانی ایستاد و نشان داد می توان دانش، دین و اداره دنیای مردم را با هم جمع کرد.
انصاری در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان ابعاد شخصیتی آیت الله طاهری ؛ از وی به عنوان یکی از این یاران دیرین امام (ره) نامبرد و افزود: این افراد روح شجاعت را در کالبد ایران دمیدند و توانستند رژیم استبدادی شاهنشاهی را به زانو درآوردند و آرمانهای علوی را در قالب نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران استمرار بخشند.
مراسم پنجمین سالگرد آیت الله سید جلال الدین طاهری امام جمعه اسبق اصفهان با حضور استاندار، شهردار و جمعی از علاقه مندان به وی در مسجد اعظم حسین آباد اصفهان برگزار شد. 
منبع: ایرنا

خواندن 1008 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395