یکشنبه, 20 خرداد 1397 ساعت 13:25

10 تیر آخرین مهلت درخواست بخشودگی جرایم بیمه ای اعلام شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرد: کارفرمایان تا 10 تیرماه مهلت دارند درخواست خود را برای استفاده از مزایای بخشودگی جرایم بیمه ای به شعب تأمین اجتماعی ارائه تا شعب این سازمان نسبت به بررسی میزان بدهی و بخشودگی جرایم آنها اقدام کنند.

همچنین به کارفرمایان توصیه می‌شود استفاده از شرایط بخشودگی جرایم بیمه ای را به روزهای آخر این قانون موکول نکنند و در اسرع وقت برای بهره مندی از آن به شعب تأمین اجتماعی مراجعه و مدارک و مستندات لازم را ارائه کنند.
کارفرمایان باید دلایل بحران خود را که منجر به عدم پرداخت حق بیمه به این سازمان شده و به تایید وزارت صنعت، معدن، بازرگانی و یا فرمانداری ها و استانداری ها رسیده است، به شعب تامین اجتماعی ارائه کنند.
قانون بخشودگی جرایم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب شامل کارفرمایان کارگاه های معدنی، تولیدی، خدماتی و صنعتی و اشخاص حقیقی و حقوقی است؛ چنانچه کارفرمایان توان پرداخت یکجای بدهی را نداشته باشند، می توانند درخواست تقسیط دهند.
در صورت پرداخت نقدی و یا تقسیط بدهی تا حداکثر یک سال، تمام جرایم بیمه ای کارفرما بخشیده می شود و به عبارتی در این حالت، کارفرمایان از صد درصد بخشودگی جرایم برخوردار خواهند شد. 
کارفرمایان در صورت پرداخت بدهی‌ های معوقه طی ١٨ ماه از بخشودگی معادل ٨٥ درصد، در صورت پرداخت در مدت ٢٤ ماه از بخشودگی معادل ٧٥ درصد، در صورت پرداخت بدهی‌‌های معوقه در مدت ٣٠ ماه از بخشودگی معادل ٦٠ درصد و در صورت پرداخت بدهی‌ های معوقه حداکثر طی مدت ٣٦ ‌ماه نیز از بخشودگی معادل 50 درصد جرایم مربوطه برخوردار خواهند شد.
قانون بخشودگی جرایم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب که توسط هیات وزیران در دی ماه 95 به تصویب رسید، از روز دوم دی ماه سال 95 در سراسر کشور به اجرا درآمد و این طرح در سال 1396 نیز به اجرا گذاشته شد.
در مجموع 2 هزار میلیارد تومان اصل بدهی کارفرمایان به واسطه اجرای این قانون در کشور به این سازمان پرداخت شد که 300 تا 400 میلیارد تومان آن مربوط به جرایم این کارفرمایان بوده است.
بر اساس آمار سازمان تامین اجتماعی، بیش از یک میلیون و 200 هزار کارفرما در فعالیت های مختلف فعال هستند و این کارفرمایان 12 هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکارند.
منبع: ایرنا

خواندن 367 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395