یکشنبه, 20 خرداد 1397 ساعت 13:52

همیشه پای یک «ارزانی» در میان است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیر عامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) گزارش داد: قیمت پایین برق در ایران انگیزه های اقتصادی را برای مدیریت مصرف از بین می برد.
«آرش کردی» افزود: اگر مشترکان برق بدانند با مدیریت مصرف انرژی می توانند روی اقتصاد خانواده اثر بگذارند، به طور حتم به آن سمت حرکت می کنند اما با وجود قیمت پایینِ برق، این انگیزه از مشترکان گرفته می شود.

وی ادامه داد: با این حال، در مدیریت مصرف بیشتر بر انگیزه های فرهنگی تمرکز داریم.

مدیر عامل توانیر در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت برق امسال باز هم تغییر می کند؟ گفت: دولت برنامه ای برای این ماجرا ندارد.

هیات وزیران از ابتدای اردیبهشت ماه امسال در مصوبه ای تعرفه های آب و برق را هفت درصد افزایش داد؛ نرخ هایی که همچنان فاصله عمیقی با قیمت های تمام شده دارند.

قیمت تمام شده هر کیلووات ساعت برق اکنون یک هزار و 100 ریال است که تا پیش از تصویب هیات وزیران متوسط فروش هر کیلووات ساعت660 ریال بود که با افزایش کنونی، 46 تومان به آن اضافه شد.

به عبارتی دیگر، با اینکه قیمت برق هفت درصد افزایش یافته است، وزارت نیرو به ازای هر کیلووات ساعت برق 400 تومان مابه التفاوت پرداخت می کند.

مدیر عامل توانیر در بخش دیگری از این گفت و گو اظهار داشت: پارسال در زمان پیک (اوج مصرف) مصرف برق چهار هزار مگاوات مدیریت شد؛ امسال مدیریت 6 هزار مگاوات برنامه ریزی شده است.

به گفته وی، این مدیریت مصرف با بکارگیری روش هایی در بخش های صنعتی، کشاورزی، اداری و خانگی انجام می شود.
منبع: ایرنا

خواندن 353 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395