یکشنبه, 20 خرداد 1397 ساعت 23:10

والیبال ایران مقابل روسیه شکست خورد

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

تیم ملی والیبال ایران، در نهمین مسابقه خود در لیگ ملت های والیبال با نتیجه سه بر یک مقابل روسیه شکست خورد.

ملی پوشان ایران از ساعت 18:30 روز یکشنبه در شهر «اوفا» روسیه به مصاف روس ها رفتند. ست نخست این مسابقه با نتیجه 30 بر 28 به سود ایران رقم خورد، اما روسیه در سه ست بعدی با امتیازات 25 بر 23، 27 بر 25 و 25 بر 21 به برتری رسید.

«ایگور کولاکوویج» در این مسابقه تیم خود را با ترکیب سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادی پور، فرهاد قائمی، سامان فائزی، علی شفیعی و مهدی مرندی روانه میدان کرد.
** ست اول (ایران30 – روسیه 28)
در اوایل بازی، روس ها با زدن سرویس های خوب، دریافت تیم ایران را دچار مشکل کردند اما هرچه از شروع بازی گذشت، بازیکنان ایران بیشتر خود را در زمین پیدا کردند و با عملکرد خوب در زدن سرویس و دفاع روی تور، فاصله امتیازی با حریف را جبران کردند و در نهایت هم این ست ماراتن گونه را با پیروزی به پایان بردند. میلاد عبادی پور ستاره ایران در ست نخست بود.
** ست دوم (ایران 23 – روسیه 25)
اوایل این ست هم شرایطی مانند ست نخست داشت. روسیه با عملکرد کم اشتباه بازیکنان در زدن اسپک، خیلی زود خود را پیش انداخت. در امتیاز 15 بر 11 به سود روس ها، کولاکوویچ درخواست وقت استراحت کرد. بازگشت دو تیم به زمین، با تغییر روند بازی همراه بود. چند سرویس پیاپی دیدنی از شفیعی، دو تیم را در امتیاز 15 مساوی کرد. در ادامه بازی، روس ها در دفاع روی تور فوق العاده کار کردند. «دیمیتری موزرسکی» بازیکن 218 سانتی متری روسیه، تفاوت قدرت دو تیم را در میدان رقم زد.
** ست سوم (ایران 25 – روسیه 27)
معروف در این ست بیشتر از پاس های سرعتی در حملات استفاده می کرد که البته با درصد موفقیت بالایی هم برای ایران همراه بود، اما نقطه ضعف ایران در پست پشت خط زن بود. بازیکن این پست معمولا بار اصلی حملات هر تیمی را به دوش می کشد اما غفور در بازی با روسیه عملکرد خوبی نداشت و اشتباهات پر تعداد او باعث شد، معروف هم کمتر پاس های خود را برای او ارسال کند.
** ست چهارم (ایران 21 – روسیه 25)
دو تیم نمایشی پایاپای ارائه کردند و تا امتیاز 19 نیز بسیار نزدیک پیش می رفتند. در این امتیاز حضور «ایگور کلیوکا» در خط سرویس ناگهان همه چیز را تغییر داد. این بازیکن سه امتیاز پیاپی سرویس به دست آورد و کولاکوویچ هم هرچه تلاش کرد با درخواست وقت استراحت و تعویض، روند بازی را عوض کند، موفق نشد.
تیم ملی ایران در هفته چهارم لیگ ملت های والیبال باید در آمریکا به مصاف رقبای خود برود. برنامه مسابقات ایران در هفته آینده این رقابت ها به شرح زیر است:
شنبه 26 خرداد – ساعت 3، لهستان – ایران
شنبه 26 خرداد – ساعت 23:30، ایران – صربستان
دوشنبه 28 خرداد – ساعت 3، آمریکا – ایران
منبع: ایرنا

خواندن 1993 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395